* ESC - закрити вікно пошуку
креативні індустрії
Після лютого 2022 року 18% працівників культури шукали нову роботу
01.08.2024Понад 18% працівників культурних і креативних індустрій України змушені були шукати іншу роботу після початку повномасштабного вторгнення. Про це свідчать результати онлайн-опитування, викладені у звіті «Культура та креативні індустрії в Україні: стійкість, відновлення, інтеграція з ЄС».
За даними опитування, ще 5,5% працівників ККІ залишалися безробітними станом на січень 2024 року. Більшість респондентів (понад 66%) залишилися на своїх робочих місцях та зберегли посади, які вони мали до початку повномасштабного вторгнення. Серед респондентів 7% навчалися, а 2,4% відзначили необхідність у професійній освіті.
У звіті також наведена анонімна цитата одного з учасників/учасниць онлайн-опитування:
Онлайн-опитування проводила Cultural Relations Platform у січні-квітні 2024 року за дорученням генерального директорату з питань освіти, молоді, спорту та культури Європейської Комісії. У ньому взяли участь 498 стейкхолдерів у сфері культури та креативних індустрій в Україні. Оскільки ця кількість не є репрезентативною з огляду на масштаби сектору, дані додатково уточнили під час онлайн-зустрічей з лідерами сфери культури з різних регіонів України та підсекторів ККІ. Опитування охопило всі регіони України, в тому числі кілька респондентів з окупованих територій, декілька респондентів, що служать у Збройних Силах України, певну частину, що перебуває за межами України.
Мета цього звіту — доповнити та оновити рекомендації щодо співробітництва між Україною та ЄС у сфері культури, розроблені у 2022 році, та запропонувати спільні ідеї щодо реалізації Робочого плану ЄС у сфері культури на 2023-2026 роки (заходи, пов’язані з підтримкою культури та креативних індустрій в Україні) й інших стратегічних документів, що стосуються України.
Як повідомлялося, 36 українських видавництв (19%) опинилися в небезпеці через вторгнення рф.
Читайте також: 9 місяців вторгнення: як українські видавці працюють під час війни
Чільне фото: Freepik
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості