* ESC - закрити вікно пошуку
архів
Пів мільйона копій історичних документів тепер доступні онлайн (оновлено)
07.01.2024Центральний державний історичний архів України, м. Львів (ЦДІАЛ) оцифрував та завантажив в інтернет 500 тисяч унікальних історичних документів. Про це повідомляє голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький.
Центральний державний історичний архів України, м. Львів (ЦДІАЛ) оцифрував та завантажив в інтернет пів мільйона копій історичних документів, серед яких колекція грамот на пергаменті, справи з фондів судових установ Руського воєводства XV–XVIII століть, свідоцтво про хрещення, дипломатичні паспорти та інші особисті документи Андрея Шептицького.
Підтвердна грамота польського короля Казимира ІІІ Великого спадкового права дітям львівського війта Матвія на млин зі ставом поблизу Львова та село Малі Винники, подаровані їхньому дідові Бертольдові князем Левом [Даниловичем] (22.08.1352 – 22.08.1352)
Усі історичні документи треба оцифровувати, бо не лише ворог зазіхає на оригінали, а й час. Окрім того, це добра нагода показати світові, що ми велика європейська держава з міцним історичним корінням, і все це має доказову базу.
– зазначив Максим Козицький.
фрагмент із Пастирського послання Шептицького А. “О квестії соціальній”
Переглянути документи можна на Міжархівному пошуковому порталі. Наразі там доступні зокрема документи із фондів дорадянського періоду, періоду нацистської окупації, колишнього партархіву, періоду Незалежної України, радянського періоду та інші.
Як повідомлялося, у Держархіві Львівської області оцифрували понад 173 тисячі документів.
Читайте також: У Музеї книги та книгодрукування в Острозі створять каталог цифрових копій 40 найцінніших кириличних стародруків із колекції музею.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості