комедії

Подерв’янський стріляє в Єсєніна — про що українська треш-комедія «Вересень»

26.05.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

20 червня у межах кінофестивалю «Миколайчук Open» відбудеться українська премʼєра фільму «Вересень». Про це Читомо повідомили творці фільму.

Згідно з сюжетом, на початку 2010-х актор Микола Вересень гине на знімальному майданчику, виконуючи роль царя Івана Грозного. «Тепер чорти, які думають, що він і є Грозний, намагаються всіма можливими способами затягнути його до пекла», – ідеться в описі стрічки.

 

Історія перестрибує в часі та просторі, в кадрі з’являються міліціонери-вампіри в ролі чортів, гуцули-пияки в ролі янголів та інші містичні істоти.

 

У стрічці грають Лесь Подерв’янський, Мирослав Кувалдін, Андрій Середа і Микола Вересень (виконує роль самого себе).

 

«Я стежу за “Вереснем” (тоді ще “Шляхом мерця”) зі 2018 року, коли він планувався до виходу у прокат. Роки потому можу сказати, що моє передчуття не підвело, і це справді непересічний фільм з дуже чорним гумором та усіма ознаками майбутньої культовості. Єдина засторога — це суто 18+», — зазначив програмний директор Міжнародного кінофестивалю Миколайчук OPEN Алекс Малишенко.

 

Режисер стрічки — Георгій Фомін, продюсери — Ігор Савиченко, Роман Климпуш та Володимир Філіппов. Зйомки фільму «Вересень» розпочалися ще у 2013 році і тривали до 2020-го.

 

Стрічка вийде в український прокат 10 серпня 2023 року.

 

Фестиваль Миколайчук OPEN пройде з 15 до 20 червня. Це перший кінофестиваль, що відбувся офлайн у червні 2022 року за умов повномасштабного вторгнення росії в Україну.

 

Як повідомлялося, за мотивами повісті Кузьми Скрябіна в України зняли стрічку «Я, «Побєда» і Берлін».

 

Читайте також: Подерв’янський: Я не знав, що друзі записують мої п’єси на магнітофон

 

Фото: скриншоти з фільму