російські видавництва

Подоляк: Російські видавництва з кінцевим бенефеціаром «РФ» не повинні працювати в Україні

13.02.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Заступниця міністра культури, молоді та спорту Ірина Подоляк вважає, що український книжковий ринок потрібно всіляко захищати від російських видавництв. Про це вона заявила в інтерв’ю Цензор.нет.

 

За її словами, «великим викликом є те, наскільки агресивно російські видавництва заходять на український ринок».

 

«Моя особиста позиція і моя позиція політична полягає в тому, що ми мусимо усіма способами захистити наш ринок від російських видавництв. Бо якщо це не регулювати, то побачимо торпедування українського публічного інформаційного простору. Це треба законодавчо забороняти, як вид санкцій проти Росії», – переконана заступниця міністра.

 

Вона застерігає, що в іншому разі російський бізнес може витіснити український книговидавничий ринок.

 

«Ми вже бачимо, як торпедується закон про державну мову. Ми ж відчуваємо ці бродіння. І вони не лише всередині України», – підкреслила Подоляк.

 

На її переконання, російські видавництва, кінцевим бенефеціаром яких є Росія, не повинні працювати в Україні.

 

«Я зараз висловлюю гіпотезу, над якою працюю. Ми ще не дискутували її з міністром. Але вважаю, що російські видавництва по всьому ланцюжку своїх корпоративних прав, де ми можемо зрозуміти, що кінцевим бенефеціаром є суб’єкт Російської Федерації, не повинні працювати в Україні. Це захист нашого економічного і гуманітарного простору», – наголошує вона.

 

Також заступниця міністра прокоментувала ситуацію із «Видавництвом Старого Лева», яке продало права на свою книжку в Росію, а потім російськомовний переклад цієї книжки з’явився на українському ринку: «Вона з’явилася незаконно. Де тут митна служба, МВС, СБУ? Що ж, ми є Міністерством культури, молоді та спорту, то доведеться бути ще й правоохоронним відомством?».

 

Нагадаємо, що восени 2019 року в Україні розпочало роботу видавництво «Альпіна Паблішер», дочірня компанія російської видавничої групи «Альпіна».