допомога за кордоном

Польське видавництво передало прибуток від продажу книжок Забужко на допомогу Україні

02.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Видавництво Agora у Польщі передало прибуток від продажу книжок Оксани Забужко у фонд «Спасіння» для українських біженців.

 

До фонду передали 24 тисячі злотих (165 тисяч гривень). Це кошти, зібрані із продажу книжок Забужко з лютого по березень 2022 року.

 

Книжки Planety Piołun i Badań terenowych nad ukraińskim seksem видало Wydawnictwo Agora напередодні повномасштабного російського вторгнення.

 

Придбати видання польською можна на сайті  Kulturalnysklep.pl, а в електронному чи аудіоформаті — на  Publio.pl.

 

Agora — польське видавництво, що отримало звання «Подія року 2021» від літературного журналу  «BOOKS» «за реалізацію цінних благодійних ініціатив, за зразковий приклад соціально чутливого видавництва».

 

Фонд «Спасіння» допомагає біженцям, іммігрантам та репатріантам  будувати нове життя в Польщі. Він діє з 2000 року. Організація присутня на кордоні з Україною, вона надає підтримку людям, які перебувають в охоронюваних центрах для вимушених біженців. У Варшаві, Ломі та Лодзі вона викладає польську мову, надає психологічну та юридичну допомогу, допомагає дітям піти до польських шкіл, шукає квартиру чи роботу для біженців тощо.

 

Як повідомлялося, Оксана Забужко отримала почесну нагороду Варшавського книжкового ярмарку 2022 IKAR. 8 березня Забужко звернулася до Європарламенту й зазначила, що багато життів можна було б врятувати, якби ЄС і США прокинулися 8 років тому. 

 

Джерело: польський Інститут книги

 

Чільне фото: фейсбук Wydawnictwo Agora