* ESC - закрити вікно пошуку
освіта
Понад 70% школярів хочуть додатково вивчати українську мову — дослідження
08.07.2022Українською мовою під час освітнього процесу послуговуються переважна більшість учнів та вчителів, проте лише 38% школярів спілкуються на перервах виключно українською. Про це свідчать результати опитування, опублікованого на сайті Уповноваженого з державної мови.
Згідно з результатами дослідження, переважна більшість респондентів (89% вчителів, по 82% батьків та дітей) зазначили, що вважають рідною мовою українську і використовують її в усіх сферах життя (спілкування у родинному колі, навчальна діяльність, культурні практики).
49% учнів та учениць при розмові з незнайомою людиною, яка звертається до них російською мовою, відповідають українською. Разом з тим, 26% дітей та 19% батьків переходять на російську мову, хоча самі розмовляють українською. Водночас 25% учнів/учениць та 24% батьків під час телефонної розмови відповідають виключно мовою співрозмовника.
Щодо мови навчального процесу, то 94% вчителів зазначили, що проводять уроки виключно українською мовою, 82% з них використовують навчальні матеріали виключно українською мовою. 73% вчителів під час уроку та 63% під час перерви розмовляють виключно державною мовою.
Готуючись до навчальних занять, 82% вчителів використовують виключно україномовні навчальні матеріали. 4% вчителів надають перевагу не лише україномовним матеріалам, але й російськомовним.
Російська мова в школах — мова неформального спілкування. Нею спілкуються 11—17% учнів між собою під час уроків та на перервах, водночас лише 38% школярів спілкуються на перервах виключно українською мовою.
Відповідно до результатів дослідження 80% батьків мають бажання покращити свій рівень володіння українською мовою, 73% учнів та учениць мають бажання додатково вивчати та вдосконалювати свої знання з української мови.
76% батьків та 89% вчителів вважають за доцільне створювати та розвивати безкоштовні курси й тренінги та освітні платформи для вивчення та вдосконалення знань та умінь з української мови.
Повне дослідження можна переглянути за посиланням.
Нагадаємо, 90% російськомовних українців стверджують, що їх не утискають через мову.
У тимчасово окупованому російськими військами Маріуполі «керівництво шкіл» забороняє учням використовувати українську мову навіть на перервах.
*Дослідження тривало 1-6 червня 2022 року й охопило 58 228 учасників освітнього процесу (вчителі, учні/учениці та їхні батьки), крім тимчасово окупованих областей: Луганської, Донецької та Херсонської. Разом з тим, з них 15 406 внутрішньо переміщені особи. Вчителі — 5867 осіб, з яких 687 — внутрішньо переміщені. Учні/учениці — 16 384 осіб, з яких 4704 — внутрішньо переміщені. Участь в опитуванні брали учні/учениці 8 — 11-х(12-х) класів. Батьки учнів/учениць — 35 977 осіб, з яких 10 015 — внутрішньо переміщені.
Чільне фото: freeradio.com.ua
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості