польща

Понад половина працевлаштованих українців у Польщі вчать польську мову

18.09.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

52,8% працевлаштованих у Польщі українців вже опановують польську мову, щоб згодом отримати там висококваліфіковану роботу. Про це свідчать результати опитування, яке провів аналітичний центр міжнародного агентства з працевлаштування Gremi Personal.

35% респондентів планують навчання найближчим часом. 12,2% стверджують, що для того, аби забезпечити себе гідним рівнем життя у Польщі, їм достатньо знань рідної мови.

 

Від початку літа 2022 року в Польщі діють державні програми із забезпечення безплатних курсів польської мови для всіх біженців з України, які фінансує польський Фонд праці.

 

 

«Середня зарплата навіть на робітничих спеціальностях, які переважно займають українці у Польщі, становить 28-32 тис. грн на місяць, що у два рази більше, ніж в Україні. Разом із тим поляки готові запрошувати українців також на висококваліфіковані позиції, де ця позначка може значно зрости. Головний бар’єр, що відділяє освічених українців від достойної роботи за межами України — це знання іноземних мов», — зазначила директорка департаменту рекрутації міжнародного агентства працевлаштування Gremi Personal Анна Джоболда.

 

За її словами, спершу серйозно вивчати польську мову почали ті українці, які не планують ще принаймні півроку-рік повертатися в Україну, оскільки володіння польською потрібне і для повсякденного життя.

 

Участь в опитуванні взяли 1440 українців.

 

Як повідомлялося, у школах Польщі навчаються 185 тисяч дітей з України. Також там безкоштовно поширюють дитячі книжки українською мовою.