Vivat

Попри знищені книжки, Vivat візьме участь у Книжковому Арсеналі

28.05.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Харківське видавництво Vivat, яке втратило велику кількість нових книжок через обстріл росіянами поліграфічного комплексу «Фактор-Друк», все одно візьме участь у Книжковому Арсеналі, а також проведе низку подій. Про це повідомляє пресслужба видавництва.

«Ворог нищить  українську книгу та культуру. Для видавничої галузі України життєво важлива підтримка світу. Цьогорічний Книжковий Арсенал зосереджений на книгах про війну і життя на межі. Щоби вчергове привернути увагу світової спільноти до злочинів, які чинить рф, видавництво Vivat бере участь та ініціює низку подій і розмов», – повідомляють у видавництві.

 

У Vivat наголошують, що атака росіян на один із найбільших поліграфічних комплексів в Україні – харківський «Фактор-Друк» вплинула не тільки на саме видавництво, а загалом на книговидавничу галузь, що й до того перебувала у складному становищі. Чимало новинок, які Vivat друкували до Книжкового Арсеналу, знищені. Серед них:

 

  • «Битися не можна відступити» Павла Белянського;
  • «Мисливці за щастям» Валерія Пузіка;
  • «Підпільна держава» Андрія Кокотюхи;
  • «Ізмарагд княгині Несвіцької» Олександра Ірванця;
  • «Всі мої Ключі і Ґайя. Вогонь Півночі» Наталії Матолінець;
  • збірка знакових інтерв’ю «Слова і кулі» за упорядкуванням Наталії Корнієнко;
  • збірка української фантастики «Мотанка».

 

Читайте також про те, які ще видання згоріли через масований ракетний обстріл росією.

 

Серед подій, які запланував Vivat на Книжковому Арсеналі:

 

  •  Панельна дискусія. Долаючи розрив: між оповіддю й мовчанням за участю автора «Бібліотекарка з Аушвіцу» Антоніо Ітурбе. Захід проводиться за підтримки Посольства Іспанії в Україні/AECID (П’ятниця, 31 травня о 15:30-17:00). 
  • «Її війна. Жіночий досвід в часи війни — і його репрезентація у книжках». У книжці звучать голоси 25 жінок — військових, медиків, волонтерок, переселенок, журналісток; тих, які пройшли полон або які чекають із полону найрідніших, які зазнали непоправних втрат на цій війні. (Субота, 1 червня о 11:30-13:00).
  • «Слова і кулі: завмирання і перевідкривання мови». У цій книжці Наталя Корнієнко зібрала інтерв’ю з людьми, які залишили свою звичну творчу роботу та долучилися до війська або волонтерства. Це спільний проєкт Vivat, медіа «Читомо» та Українського ПЕН. (Субота, 1 червня о 19:30-21:00).

 

Цьогорічний стенд видавництва оформлений ілюстраціями Інни Делієвої до книжки «Мотанка». У видавництві стверджують, що це символічно, адже «з одного боку, показує архетипну силу й незнищенність української нації, а з іншого засвідчує й те, які втрати завдає росія нашій культурі».

Також у програмі Vivat будуть автограф-сесії з Антоніо Ітубре — автор страшної і важливої книжки «Бібліотекарка з Аушвіцу»; Люк Гардінг, журналіст, автор нонфікшну про залаштунки кривавої війни росії в Україну «Вторгнення». Серед українських авторів – Олександр Зінченко, автор книжки «Як українці зруйнували імперію зла», що допомагає краще зрозуміти події початку незалежності.

 

Окрім того, видавництво продемонструє виставку знищеної росіянами наклади книжок та уламки типографських станків, на якій можна буде ознайомитись і з додатковими матеріалами іноземними мовами про акт російського терору.

 

Як повідомлялося, генеральна директорка видавництва Vivat Юлія Орлова закликала донатити на потреби Збройних сил України й продовжувати купувати українські книжки.

 

Як відомо, росія скоїла масований ракетний удар по Основʼянському району Харкова, де розташована друкарня Factor Druk, 23 травня.