біженці-українці

Попит від українців на вивчення польської мови зріс у 2,4 раза

17.02.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Кількість запитів від українців, які перебувають в Польщі, на вивчення польської мови зросла у 2,4 раза порівняно з 2021 роком. Про це свідчить дослідження аналітиків онлайн-сервісу BUKI.

У сервісі зазначають, що виник і чималий попит на репетиторів зі шкільних предметів для дітей як для польської, так і для української школи.

 

Майже чверть всіх запитів припадає на пошук репетиторів для початківців. Кожний шостий, при пошуку вчителя, бажає покращити навички розмовної мови, тоді як репетитора з польської для дітей шукає кожний десятий. Також суттєво збільшилась кількість бажаючих серед українців навчатись у польських ВНЗ. Якщо у 2021 році 11% всіх запитів припадало на пошук репетитора для підготовки до вступу, то у 2023 році цей показник вже перевищив 16% і продовжує зростати.

 

 

Попит на репетиторів, що спеціалізуються на підготовці до співбесіди на карту поляка, зріс на 170%, а помічників для підготовки до співбесіди у посольстві стали шукати майже вдвічі частіше. Водночас ці запити складають лише 4% від загальної кількості шукачів репетиторів з польської. 3% припадає на шукачів допомоги з картою поляка і всього 1% — на підготовку до співбесіди в посольстві.

 

Нагадаємо, станом на вересень понад половина працевлаштованих українців у Польщі вивчали польську мову.

 

Читайте також: Книжка рідною мовою – це відчуття безпеки: як українці читають у Польщі

 

Чільне зображення: mukachevo.net