журналісти

Премія Ґонґадзе-2023 оголосила короткий список

12.04.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Капітула Премії імені Георгія Ґонґадзе визначила короткий список номінантів на здобуття відзнаки за 2023 рік. Про це повідомили на сайті премії.

До фіналу премії увійшли:

 

Андрій Дубчак — фотограф, воєнний кореспондент, засновник інтерактивного проєкту DonbasFrontliner. До повномасштабного вторгнення Росії розповідав про війну на сході України через історії військових і цивільних, а після 24 лютого 2022 року – знімав в усіх гарячих точках війни. З 2003 року співпрацює з Радіо Свобода.

 

Богдан Логвиненко — письменник, журналіст, ведучий, інтерв’юєр, фотограф. У 2016 році заснував проєкт Ukraїner. Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну медіа перезапустило всі свої канали комунікації, що почали мовити про війну Росії проти України та подолання катастроф, спричинених окупаційними військами. Одним із найважливіших пріоритетів Ukraїner стали оповіді про незламність українців, розказані різними мовами на різних платформах. Фіналіст Премії імені Георгія Ґонґадзе за 2020 рік.

 

Сергій Сидоренко — журналіст, співзасновник та редактор видання «Європейська правда». З 2014 року воно виросло в потужне й популярне медіа про міжнародну політику та євроінтеграцію. 2021 року його відзначали національною премією «Високі стандарти журналістики» у номінації «За сталий, якісний медійний проєкт/продукт». Раніше Сергій Сидоренко працював у газеті «Коммерсант-Україна». Фіналіст Премії імені Георгія Ґонґадзе за 2022 рік.

 

 

Лавреата Премії традиційно оголосять у Києві 21 травня, у день народження Георгія Ґонґадзе. Переможець отримує статуетку та грошову винагороду в розмірі 100 тис. грн.

 

Премію імені Георгія Ґонґадзе заснували PEN Ukraine у партнерстві з Асоціацією випускників Києво-Могилянської Бізнес-школи, та виданням «Українська правда».

 

Мета премії — підтримати тих журналістів, які не бояться викликів, здатні знаходити інноваційні способи доносити інформацію, відкривають нові можливості для цілого медіасередовища і спроможні створювати сталість у тому, що роблять.

 

Нагадаємо, лавреатами премії імені Георгія Ґонґадзе-2022 стали журналісти Мстислав Чернов і Євген Малолєтка.

 

Як повідомлялося, нещодавно оголосили склад Капітули премії імені Георгія Ґонґадзе-2023.

 

Зображення: gongadzeprize.com.ua