переможці

Оголосили переможців Премії імені імені Георгія Ґонґадзе-2022

21.05.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Лавреатами Премії імені Георгія Ґонґадзе-2022 стали журналісти Мстислав Чернов і Євген Малолєтка. Про це повідомили під час церемонії нагородження премії імені Георгія Ґонґадзе, що традиційно відбулася у День народження журналіста. 

 

Лавреати отримають статуетку та грошову винагороду в розмірі 100 тис. грн.

 

Мстислав Чернов – журналіст Associated Press, фотограф, військовий кореспондент, Євген Малолєтка – фотокореспондент.

 

 

Журналісти висвітлювали події в заблокованому російськими військами Маріуполі. Вони знімали руйнування, спричинені обстрілами міста, роботу лікарів у місцевих шпиталях, численні жертви серед цивільного населення. Зокрема Євген Малолєтка — автор фотографій обстрілу російськими військами міської лікарні № 3 Маріуполя. Журналісти залишили Маріуполь 15 березня 2022 року у складі колони, яка виїхала після відкриття гуманітарного коридору.

 

«Те, що ми робимо — ми робимо для людей і задля людей. Розказуючи правду, що відчувають люди, як вони це переживають у горі, страхітті, злиднях під авіаударами та бомбардуванням артилерії», зазначив Євген Малолєтка на церемонії вручення премії.

 

 

Також цього року вперше в історії Премії імені Георгія Ґонґадзе запроваджено Спеціальну відзнаку. Нею капітула посмертно відзначила фотожурналіста Макса Левіна «за визначний внесок у розвиток української фотографії, відданість професії і відвагу».

 

Премію імені Георгія Ґонґазде засновали PEN Ukraine у партнерстві з Асоціацією випускників Києво-Могилянської Бізнес-школи, та виданням «Українська правда».

 

Мета Премії – підтримати тих журналістів, які не бояться викликів, здатні знаходити інноваційні способи доносити інформацію, відкривають нові можливості для цілого медіасередовища і спроможні створювати сталість у тому, що роблять.

 

До Капітули Премії імені Георгія Ґонґадзе у 2022 році ввійшли: дружина Георгія Ґонґадзе, журналістка, головна редакторка і керівниця Української служби «Голосу Америки» Мирослава Ґонґадзе, президент Українського ПЕН, письменник Андрій Курков, журналістка, співзасновниця видання «Українська правда» Олена Притула, декан Києво-Могилянської Бізнес-Школи Олександр Саврук, меценат Премії та представник powered KMBS Alumni platform Антон Артеменко, телеведуча і минулорічна лауреатка Премії Ґонґадзе Мирослава Барчук, релігієзнавець Ігор Козловський, керівниця Київського бюро «Радіо Свобода» Інна Кузнецова, медіаменеджер Зураб Аласанія.

 

Нагадаємо, що раніше Євген Малолєтка та Мстислав Чернов отримали премію німецької медіакомпанії Deutsche Welle «За свободу слова» (Freedom of Speech Award).

 

Як відомо, лавреаткою премії імені імені Георгія Ґонґадзе-2021 стала Мирослава Барчук. У 2020 році — Павло Казарін, у 2019 — Вахтанг Кіпіані.