журналісти

Оголосили лавреатку премії імені Ґонґадзе 2021 року

21.05.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

 

Лавреаткою премії імені імені Георгія Ґонґадзе-2021 стала Мирослава Барчук. Про це повідомили під час церемонії нагородження премії імені Георгія Ґонґадзе, що традиційно відбулася у День народження журналіста.

 

Мирослава Барчук – журналістка, телеведуча. У професії з середини 1990-х років. Працювала на “5 каналі”, ТВі, “Еспресо”, була редакторкою журналу Welcome to Ukraine. Нині є ведучою суспільно-політичного токшоу “Зворотний відлік” на суспільному телеканалі UA: ПЕРШИЙ.

Окрім Мирослави Барчук, до списку фіналістів Премії-2021 ввійшли головний редактор “Ліга.net” Борис Давиденко і головна редакторка онлайн-журналу Reporters Марічка Паплаускайте.

 

Усього до довгого списку номінантів на здобуття Премії імені Георгія Ґонґадзе 2021 року ввійшли 18 українських журналістів і журналісток.

 

Премію імені Георгія Ґонґазде засновали PEN Ukraine у партнерстві з Асоціацією випускників Києво-Могилянської Бізнес-Школи, та виданням Українська правда.

 

Мета Премії – підтримати тих журналістів, які не бояться викликів, здатні знаходити інноваційні способи доносити інформацію, відкривають нові можливості для цілого медіасередовища і спроможні створювати сталість у тому, що роблять.

 

За умовами Премії, лише члени Капітули мають право номінувати журналістів на її здобуття.

 

До Капітули Премії цього року ввійшли: дружина Георгія Ґонґадзе, журналістка, головна редакторка і керівниця Української служби «Голосу Америки» Мирослава Ґонґадзе, президент Українського ПЕН, письменник Андрій Курков, журналістка, співзасновниця та власниця видання «Українська правда» Олена Притула, декан Києво-Могилянської Бізнес-Школи Олександр Саврук, меценат Премії та представник powered KMBS Alumni platform Максим Дядик, письменниця, правозахисниця Лариса Денисенко, засновник «Історичної правди» та Музею-архіву преси, перший лауреат премії Вахтанґ Кіпіані, публіцист, лауреат премії Павло Казарін, керівник Київського бюро “Радіо Свобода” Інна Кузнецова.

 

Як повідомлялось, торік премію отримав публіцист, теле- і радіоведучий Павло Казарін. У 2019 році – журналіст, засновник Музею-архіву преси, автор книг Вахтанг Кіпіані.

 

Додамо, що цього року організатори повідомили про запуск офіційного сайту нагороди, де зібрали актуальну інформацію про проєкти та події, ініційовані та втілені Премією, історію, правила та принципи.