лауреат

Відомий лауреат премії Ґонґадзе

21.05.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Лауреатом премії імені Георгія Ґонґадзе 2020-го року став Павло Казарін. Про це повідомляє PEN Ukraine.

Павло Казарін – журналіст, публіцист, колумніст. Співпрацює з виданнями НВ, «Українська правда», Крим.Реалії, Liga.net, каналами ICTV та Суспільне.

 

Відзначаючи винятковість Павла Казаріна, член Капітули Премії, релігієзнавець, письменник і член Українського ПЕН Ігор Козловський сказав: «Тексти мають багато спільного зі своїм автором, з його особистістю, характером, способом рефлексій, його внутрішньою творчою майстернею. Є тексти розумні, є порожні, а є тексти Павла Казаріна, які практично неможливо не впізнати. Вони оригінальні не лише побудовою речень, а скоріше інтелектуальною глибиною і, водночас, легкістю думки. Павло Казарін є тим журналістом, стукіт серця якого, як і серця його живих і своєчасних текстів, збігається з ритмом нелегкого сьогодення нашої країни. Для мене це найважливіша оцінка номінанта на таку нагороду, як Премія пам’яті Георгія Ґонґадзе».

 

Сам Павло Казарін під час отримання нагороди зазначив: «Коли з’явився інтернет, всі думали, що це буде спілкування всіх з усіма, що цензури не буде. Але ми опинились у ситуації, коли фріки можуть об’єднуватись, коли кожен опиняється у власній теплій інформаційній ванні. Ми живемо у просторі конкуренції контенту, коли зрада продається краще за перемогу. Перемагати у більшості – легка справа, а перемагати у меншості – це, можливо, і є та справа, якій можна присвятити життя».

 

Загалом до довгого списку номінантів на здобуття Премії імені Георгія Ґонґадзе цього року ввійшли 22 українські журналісти.

 

Нагадаємо, що окрім Павла Казаріна, до списку фіналістів премії також увійшли журналіст і телеведучий, засновник YouTube-каналу «Телебачення Торонто» і автор програми «#@)₴?$0» Роман Вінтонів, а також письменник, журналіст, телеведучий, засновник проєкту Ukraїner Богдан Логвиненко.

 

Як відомо, Премія імені Георгія Ґонґадзе була заснована 2019 року Українським ПЕН у партнерстві з powered KMBS Alumni platform та виданням «Українська правда». Першим лауреатом Премії став Вахтанґ Кіпіані.