Георгій Ґонґадзе

Премію Ґонґадзе отримав Вахтанґ Кіпіані

21.05.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Першим лауреатом премії імені Георгія Ґонґадзе став журналіст та історик Вахтанґ Кіпіані. Його ім’я назвали під час урочистої церемонії, яка пройшла сьогодні, 21 травня – у день, коли Ґонґадзе мало би виповнитися 50 років.

 

Лауреатові вручили спеціальну статуетку та сертифікат на суму $3000.

 

Вахтанґ Кіпіані — український журналіст, публіцист, історик. Головний редактор інтернет-видання «Історична правда» та однойменного тележурналу на каналі ZIK. Викладач магістерської програми з журналістики Українського католицького університету у Львові та кафедри PR у Національному університеті «Києво-Могилянська академія». Засновник Музею-архіву преси.

 

Нагадаємо, що до фіналу потрапили журналісти: Вахтанґ Кіпіані, Тарас Прокопишин та Сергій Рахманін. До довгого списку увійшов 21 український журналіст.

 

До капітули премії цього року ввійшли: дружина Георгія Ґонґадзе, журналістка, головна редакторка і керівниця Української служби «Голосу Америки» Мирослава Ґонґадзе, президент Українського ПЕН, письменник Андрій Курков, журналістка, співзасновниця та власниця видання «Українська правда» Олена Притула, голова Асоціації випускників Києво-Могилянської Бізнес-Школи Микола Демченко, експерт зі стратегій, керівник експертної компанії pro.mova, член Несторівської групи, член наглядової ради Суспільного мовлення Євген Глібовицький, журналістка, перекладачка, власна кореспондентка журналу «Український тиждень» у Франції Алла Лазарева, декан Києво-Могилянської Бізнес-Школи Олександр Саврук, журналістка, письменниця, правозахисниця Лариса Денисенко, професор історії, директор Українського наукового інституту Гарвардського університету Сергій Плохій.

 

Премія імені Георґія Ґонґадзе була заснована у квітні цього року. Нагорода покликана підтримати тих журналістів, які слідують принципам та цінностям незалежної журналістики, демонструють професійність, компетентність, інноваційність, створюють матеріали, що призводять до вирішення або розуміння певних проблем у суспільстві та змін у країні, а також роблять суттєвий внесок у розвиток медіасередовища в цілому. Премію присуджуватимуть раз на рік 21 травня – у день народження Георгія Ґонґадзе.

 

Також читайте про претендентів від України на Літературну премію ЄС.