Георгій Ґонґадзе

В Україні з’явилася премія Ґонґадзе

09.04.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Український ПЕН започаткував премію у сфері журналістики імені Георгія Ґонґадзе. Про це було оголошено під час прес-конференції, що пройшла сьогодні в Українському кризовому медіа-центрі.

 

Премія покликана підтримати тих журналістів, які слідують принципам та цінностям незалежної журналістики, демонструють професійність, компетентність, інноваційність, створюють матеріали, що призводять до вирішення або розуміння певних проблем у суспільстві та змін у країні, а також роблять суттєвий внесок у розвиток медіасередовища в цілому.

 

Нагороду присуджуватимуть раз на рік 21 травня – у день народження Георгія Ґонґадзе. Перше вручення відбудеться 21 травня 2019 року – в день, коли Георгію мало виповнитися 50 років. Сума винагороди складає $3000.

 

Премію Український ПЕН заснував у партнерстві з Асоціацією випускників Києво-Могилянської Бізнес-Школи та виданням «Українська правда».

 

Візуальне оформлення виконала дизайнерська компанія TWIGA.

 

Лауреат премії визначатиметься шляхом висунення кандидатур та голосування за них членами капітули премії у складі 9 осіб. До неї мають входити члени родини Георгія Ґонґадзе, представники Українського ПЕН, Асоціації випускників Києво-Могилянської Бізнес-Школи, «Української правди», а також авторитетні медіаексперти, громадські діячі та інтелектуали.

 

Цього року лауреата обиратиме капітула у складі:

  • дружини Георгія, журналістки, головної редакторки і керівниці Української служби «Голосу Америки» Мирослави Ґонґадзе,
  • президента Українського ПЕН, письменника Андрія Куркова,
  • журналістки, співзасновниці та власниці «Української правди» Олени Притули,
  • голови Асоціації випускників Києво-Могилянської Бізнес-Школи Миколи Демченка,
  • експерта зі стратегій, керівника експертної компанії pro.mova, члена Несторівської групи, члена наглядової ради Суспільного мовлення Євгена Глібовицького,
  • журналістки, перекладачки, співзасновниці «Інституту масової інформації» Алли Лазаревої,
  • декана Києво-Могилянської Бізнес-Школи Олександра Саврука,
  • журналістки, письменниці, правозахисниці Лариси Денисенко,
  • професора історії, директора Українського наукового інституту Гарвардського університету Сергія Плохія.

 

«У світі Пост-Правди, в якому ми зараз живемо, фінальна Правда може бути недосяжною, але вже її пошук веде нас від НеСвободи. Георгій поклав своє життя на пошук цієї Правди. Він ніколи не зупинявся, намагаючись творити нові сенси та форми для України, яка лише почала відроджуватись. Він створив перший інформаційний інтернет-ресурс, коли лише один відсоток українців мав доступ до інтернету.

 

Георгій передбачав майбутнє і власними зусиллями і власним життям відкрив нам нові горизонти. Премія його імені стане відзнакою для тих, хто відважно, відповідально і новітньо торить для України нові шляхи в пошуку Правди і збереженні Довіри», – зазначила Мирослава Ґонґадзе.

 

Нагадаємо, що на початку року в Україні з’явилася підліткова літературна премія.