ЄС

Відомі претенденти від України на Літературну премію ЄС

22.04.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Українське журі Літературної премії Європейського Союзу (European Union Prize for Literature) оголосило короткий список номінантів на здобуття нагороди від України. Про це повідомляє український ПЕН-клуб.

 

До списку потрапили: Вікторія Амеліна, Маркіян Камиш та Гаська Шиян. Відповідне рішення було схвалене консорціумом премії у Брюсселі.

 

Вікторія Амеліна номінована за роман «Дім для Дома» («Видавництво Старого Лева», 2017), Маркіян Камиш – за повість «Чормет» («Нора-Друк», 2017), Гаська Шиян – за роман «За спиною» (видавництво «Фабула», 2019).

 

 

 

 

До складу українського журі премії цього року ввійшли: президент Українського ПЕН, письменник Андрій Курков (голова журі), директорка Українського інституту книги Олександра Коваль, літературознавиця, перекладачка, віце-президентка Українського ПЕН Оля Гнатюк, письменник, перекладач, літературознавець Остап Сливинський та перекладачка, журналістка, радіоведуча Ірина Славінська.

 

Згідно з умовами премії, лише члени журі мають право номінувати авторів на її здобуття. Список номінантів після ретельної перевірки кожного кандидата на відповідність критеріям схвалює консорціум премії.

 

Журі у своїй роботі керується такими критеріями:

 

  • автор-номінант має бути громадянином держави, яка його номінує;
  • номінований твір має бути написаний державною мовою країни, громадянином якої є автор;
  • номінований твір має бути книжкою художньої прози – романом або збіркою оповідань;
  • номінований твір повинен бути найновішою опублікованою книжкою автора на момент номінування, до того ж з часу її публікації до моменту присудження нагороди має минути не більше ніж 18 місяців;
  • номінований письменник має бути автором не менше 2-х, але не більше 4 книг художньої прози, опублікованих мовою оригіналу;
  • твори номінованого автора мають бути перекладені не більше ніж 4 іноземними мовами.

 

Оскільки Україна цього року вперше долучилася до European Union Prize for Literature, консорціум премії зробив виняток і дозволив членам українського журі номінувати авторів, чиї книжки вийшли раніше ніж 18 місяців тому.

 

Ім’я лауреата стане відоме 22 травня 2019 року, коли будуть оголошені переможці премії від усіх країн-учасниць. Урочиста церемонія нагородження відбудеться в Брюсселі наприкінці вересня цього року.

 

Нагадаємо, що Літературна премія Європейського Союзу – це щорічна нагорода, покликана сприяти популяризації та міжнародній промоції творчості молодих авторів художньої прози з різних європейських країн. Премія фінансується Європейською комісією в рамках програми «Креативна Європа».

 

Організацією-партнером Літературної премії Європейського Союзу в Україні є Український ПЕН.

 

Читайте також про переможницю першої премії Women in Arts в категорії «Жінки в літературі»