медіа під час війни

Двоє українських журналістів, які висвітлювали події у Маріуполі, отримали премію «За свободу слова»

02.05.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Фотожурналіст-фрилансер Євген Малолєтка та відеожурналіст Associated Press Мстислав Чернов отримали премію німецької медіакомпанії Deutsche Welle «За свободу слова» (Freedom of Speech Award). Про це повідомила Deutsche Welle.

 

«Доробки Мстислава Чернова та Євгена Малолєтки важко сприймати, але що справді спричиняє біль, так це правда, яку вони показують: росія напала на Україну та її мирне населення під вигаданим приводом. Кожна історія має нюанси, але факти не спростувати. А саме так намагається чинити кремль: викривляти факти та поширювати неправдиву інформацію», —  наголосив генеральний директор DW Петер Лімбурґ. 

 

Євген Малолєтка та Мстислав Чернов висвітлювали події в заблокованому російськими військами Маріуполі. Вони знімали руйнування, спричинені обстрілами міста, роботу лікарів у місцевих шпиталях, численні жертви серед цивільного населення. Зокрема Євген Малолєтка — автор фотографій обстрілу російськими військами міської лікарні № 3 Маріуполя. Журналісти залишили Маріуполь 15 березня 2022 року у складі колони, яка виїхала після відкриття гуманітарного коридору.

 

Лімбурґ повідомив, що премія, присуджена журналістам, відзначає «їхню виняткову мужність у протистоянні пропаганді та фейковій інформації та наголошує на тому, що їхня боротьба за права людини та правду є боротьбою за демократію та свободу, за нас усіх, і за це вони платять високу ціну».

 

Медіакомпанія Deutsche Welle вручає нагороду «За свободу слова» з 2015 року. Лауреатом може стати людина або ініціатива, які відіграли важливу роль у справі захисту в ЗМІ прав людини й свободи думок.

 

Нагадаємо, у Маріуполі системно погрожують місцевим ЗМІ. За два місяці з початку повномасштабного вторгнення в Україну росія скоїла 243 злочини проти журналістів та медіа.

 

Чільне фото: wise-geek.com