Календар подій

Премія міста літератури ЮНЕСКО — 2020 приймає заявки на участь

Уже втретє у Львові стартував прийом заявок на Премію Львова — Міста літератури ЮНЕСКО, яка була заснована міською владою у 2018 році.

Це перша в Україні літературна премія з таким статусом, яку присуджують автору або перекладачеві за оригінальний або перекладний художній твір українською мовою. Премія заснована задля вшанування творів сучасної літератури та надання їм суспільного резонансу.

 

Премія Львова — Міста літератури ЮНЕСКО — найбільша літературна премія, яка присуджується міською владою в Україні. Розмір основної грошової нагороди становить 150 000 грн. Також положенням передбачено дві спеціальні відзнаки в розмірі по 25 000 гривень.

Основні вимоги конкурсу:

  • До номінації приймаються оригінальні або перекладні твори, які були вперше опубліковані українською мовою у 2019 році.
  • Твір автора має відповідати загальноприйнятим гуманістичним цінностям, його зміст не повинен ображати чи принижувати честь та гідність українського народу, а також пропагувати сепаратизм.
  • Не прийматимуть до розгляду твори з ознаками плагіату та/або з порушенням авторського права.
  • Номінований твір повинен бути доступним у друкованому та/або електронному вигляді, а перша публікація твору повинна бути в попередньому календарному році (у 2019 році).
  • Номінантів можуть висувати видавництва, книгарні, бібліотеки, громадські, професійні, творчі організації, а також культурні та освітні установи різних форм власності, що у своїй статутній діяльності мають напрям «література».
  • Прийом заяв на участь у конкурсі триватиме в період із 2 червня 2020 р. до 2 липня 2020 р. включно.

Заявка на конкурс включає:

  • один примірник номінованого твору;
  • заяву на ім’я міського голови Львова;
  • згоду автора/перекладача на розгляд твору в межах конкурсу.

 

Ознайомитись із Положенням про Премію міста літератури ЮНЕСКО можна за посиланням.

Для участі в премії апліканти заповнюють аплікаційну форму та надсилають примірник видання за адресою: 79008 м. Львів, пл. Ринок, 1 з приміткою «Премія Львова — міста літератури ЮНЕСКО».

 

Попередніми лауреатами премії стали Петро Яценко за роман «Нечуй. Немов. Небач» (2018 р.) та Андрій Содомора за переклад Гесіода «Походження богів. Роботи і дні. Щит Геракла» (2019 р.). Спеціальні відзнаки та премії по 25 тис. грн. отримали у 2018 році перекладачки Ольга Любарська та Ярослава Стріха та у 2019 році поетеса Катерина Калитко та перекладачка Анна Вовченко.

 

Сторінка Премії міста літератури у фейсбуці

 

Читайте також: Відома книжкова столиця світу ЮНЕСКО–2020

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект