есеїстика

Премія Шевельова оголосила список претендентів

30.10.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Члени капітули премії імені Юрія Шевельова за найкращу українську книжку есеїстики оголосили довгий список номінантів 2020 року. Про це повідомляє пресслужба Українського ПЕН-клубу.

До довгого списку ввійшли:

 

  • Забужко Оксана, «Планета Полин» (Комора);
  • Крюґер Вано, «Розчахнута квітка» (Laurus);
  • Лютий Тарас, «Культура принад і спротиву» (Темпора);
  • Масенко Лариса, «Конфлікт мов та ідентичностей у пострадянській Україні» (Кліо);
  • Махно Василь, «Уздовж океану на ровері» (Yakaboo Publishing);
  • Михед Олександр «Я змішаю твою кров із вугіллям». Зрозуміти український Схід» (Наш Формат);
  • Процюк Степан, «Відкинуті і воскреслі» (Дискурсус);
  • Улюра Ганна, «Ніч на Венері. 113 письменниць, які сяють у темряві» (ArtHuss);
  • Швед Павло, «З чого нам дозволено сміятись?» (Комубук);
  • Штейнбук Фелікс, «Інкубація «яєць динозавра» (Люта справа).

 

До складу Капітули Премії 2020 року входять: Оля Гнатюк – секретарка Капітули, віцепрезидентка Українського ПЕН; Андрій Курков – президент Українського ПЕН; Олександр Саврук – директор Києво-Могилянської Бізнес Школи; Олег Коцюба – літературознавець, керівник видавничої програми Українського наукового інституту Гарвардського університету; Леонід Фінберг – головний редактор видавництва «Дух і Літера»; Тамара Гундорова – літературознавиця, членкиня-кореспондентка НАНУ (Інститут Літератури); Елеонора Соловей – літературознавиця; Андрій Любка – письменник, лауреат Премії за 2017 рік; Володимир Єрмоленко – письменник, філософ, журналіст, лауреат Премії за 2018 рік; Діана Клочко – мистецтвознавиця, лауреатка Премії за 2019 рік; Тетяна Терен – журналістка, віцепрезидентка Українського ПЕН.

 

За умовами Премії, короткий список фіналістів буде опублікований не пізніше 10 грудня. Ім’я лауреата традиційно оголосять під час церемонії 17 грудня, у день народження Юрія Шевельова. Тоді ж у рамках Премії вручатимуться дві спеціальні відзнаки – Відзнака Капітули за внесок у розвиток та популяризацію есеїстики та Відзнака UA: Радіо Культура (відзначений у цій номінації твір прозвучить в аудіоформаті в ефірі Радіо).

 

Як відомо. премія імені Юрія Шевельова — нагорода за художню та наукову українську есеїстику, опубліковану протягом останнього року. Нагорода названа на честь Юрія Шевельова, який започаткував модерну українську есеїстику. Премію заснували у 2013 році Український центр Міжнародного ПЕН-клубу, Києво-Могилянська Бізнес-Школа, видавництво «Дух і Літера» та Український науковий інститут Гарвардського університету.

 

Серед лауреатів попередніх років: Діана Клочко (2019) Володимир Єрмоленко (2018), Тарас Прохасько, Андрій Портнов, Костянтин Москалець, Олександр Бойченко, Вахтанґ Кебуладзе та Андрій Любка.