Володимир Єрмоленко

Відомий цьогорічний лауреат премії імені Шевельова

17.12.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Журналіст та письменник Володимир Єрмоленко став лауреатом премії ім. Юрія Шевельова. Про це повідомляє Український ПЕН-центр.

 

Він отримав нагороду за свою книгу «Плинні ідеології. Ідеї та політика в Європі ХІХ-ХХ століть».

 

«Плинні ідеології. Ідеї та політика в Європі ХІХ-ХХ століть» вийшла друком цього року у видавництві «Дух і літера».

 

«Це для мене велика честь. Адже це одна з найголовніших премій для інтелектуальної літератури. Серед членів жюрі Сергій Плохій, Микола Рябчук, Оля Гнатюк — ті люди, які є моїми кумирами. Тож це для мене дуже висока оцінка», — сказав Єрмоленко.

 

 

У 2015 році Єрмоленко вже був номінантом на премію з книгою «Далекі близькі. Есеї з філософії та літератури».

 

«Це фактично інтелектуальна історія, я це називаю «біографія ідей». Це спроба будувати історію та ідеології в ХІХ-ХХ століттях в Європі, їхня зміна з епохи французької революції до тоталітарних ідеологій ХХ століття», — пояснив Єрмоленко.

 

Як повідомлялось, цьогоріч на премію також претендували Віталій Пономарьов з книгою «Історія на власній шкірі» та автор «Церебро» Андрій Бондар.

 

Цього року на розгляд журі надійшло 16 заявок.

 

Як відомо, премія імені Юрія Шевельова — нагорода за художню та наукову українську есеїстику, опубліковану протягом останнього року. Нагорода названа на честь Юрія Шевельова, який започаткував модерну українську есеїстику. Премію заснували у 2013 році Український центр Міжнародного ПЕН-клубу, Києво-Могилянська Бізнес-Школа, видавництво «Дух і Літера» та Український науковий інститут Гарвардського університету.

 

Премію у день народження українського дослідника української літератури Юрія Шевельова — 17 грудня.

 

Переможець отримує статуетку Бронзового Ангела, грошову премію та дипломом лауреата. Серед попередніх лауреатів — Тарас Прохасько, Андрій Портнов, Костянтин Москалець, Олександр Бойченко, Вахтанґ Кебуладзе та Андрій Любка.