Календар подій

16.09

Київ

14:00 Терещенківська, 17б

Презентація посібника «Сквот-Город»

16 вересня команди Squat 17b та Сквот-Город презентують перевиданий посібник з міського городництва.

Посібник став результатом співпраці міських активістів з ГО «Сквот 17Б» та фонду Heinrich Böll Foundation in Ukraine. У межах другого сезону міського городу, який було засновано в травні 2022 року, команда організаторів провела низку лекцій, практик та арттерапія на городику, який розміщується за адресою: Терещенківська, 17б, біля музею Варвари та Богдана Ханенків. 

 

Паростки міського городництва повільно, але впевнено пробиваються і в Україні: грядки з харчовими культурами облаштували активісти київської ініціативи Самосад на Подолі, тримають городину на даху в Івано-Франківському креативному кластері Promprylad, перший врожай знімуть у цьому сезоні в центрі Сум волонтери ГО Цукр, а у Львові пропонують ділянки для аграрного самовираження містян у парку Залізна вода. Сквот-Город було висаджено в історичному центрі Києва, на задньому дворі Музею Ханенків на вулиці Терещенківській, наприкінці травня  2022 року.

 

Міські городи можуть не тільки тішити око та урізноманітнювати щоденний раціон. Вони створюють нові екологічні зв’язки: робочі місця для комах-запилювачів та харчову базу для птахів і дрібних тварин. До того ж навіть мікроврожай з власного подвір’я чи балкону знижує загальне навантаження на харчову інфраструктуру. Також науково доведено, що робота в саду та догляд за рослинами покращують здоров’я: як психічне, так і фізичне. Але найбільшу користь міські городи приносять, коли створюються спільними зусиллями у громадському просторі. Подібне переосмислення дворів, занедбаних ділянок та пустирів створює підвалини для соціальної взаємодії, добросусідських стосунків та стає фундаментом для подальших проєктів. 

 

На презентації посібника з міського городництва співавторки та співупорядниці посібника Тамара Бабакова та Дар’я Криж поділяться своїми спостереженнями та інсайтами з приводу міського городництва, та поспілкуються з усіма охочими створити подібний город власноруч, а також розкажуть про досвід організації подій в межах міського городу та подальших перспектив розвитку проєкту серед викликів війни. 

 

Презентація відбудеться 16 вересня о 14:00 за адресою Терещенківська, 17б на території Сквот-Городу.

 

Проєкт реалізовується силами команди активістів та волонтерів ГО «Сквот 17Б», команди культурного простору Squat 17b, та за підтримки фонду Heinrich Böll Foundation in Ukraine.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект