* ESC - закрити вікно пошуку
Календар подій
1.12
Київ
14:00 Національний музей історії України, вул. Володимирська, 2Презентують збірку інтерв’ю «Майдан. Пряма мова»
Відбудеться презентація книжки «Майдан. Пряма мова».
Від початку Революції Гідності минає шість років, це нова сторінка української історії, період, який змінив і вплинув на мільйони життів громадян України, засвідчив новий етап боротьби за гідність кожного українця і збереження цілісності нашої держави — боротьби, яка не припиняється багато століть і триває нині. Аби зберегти пам’ять про ті події для прийдешніх поколінь і відтворити їхню хронологію, відчуття та сприйняття учасників та свідків Революції Гідності, з березня 2014 року науковці і музейники розпочали збирати артефакти, фольклор, спогади про Євромайдан.
Одним із провідних наукових напрямків дослідження сучасної гуманітаристики є «усна історія». Власне, це аудіо- та відеофіксація розширених спогадів респондентів за запитальником, ретельно складеним відповідно до теми розмови, й письмове відтворення запису інтерв’ю зі збереженням усіх індивідуальних особливостей наратора.
З чого починається робота інтерв’юера зі свідком чи учасником подій? Які тонкощі, підводні камені та особливості усноісторичної методології? Як саме відбувався запис і збір інтерв’ю про події Революції Гідності і що саме спонукало науковців взятися за таку болісну і ще не пережиту сторінку історію України?
На ці та інші запитання ви зможете отримати відповіді на зустрічі з авторками-упорядницями книжки «Майдан. Пряма мова» (видання НМК Героїв Небесної Сотні — Музей Революції Гідності) — кандидатом філологічних наук, старшим науковим співробітником ІМФЕ ім. М. Т. Рильського НАН України Оленою Чебанюк та кандидатом філологічних наук, літературним редактором НМІУ Оксаною Ковальовою, а також почути розповідь про виникнення задуму цієї збірки, цікаві миті під час запису деяких інтерв’ю та непересічні долі тих, хто їх згодився дати. Крім того, можна буде поспілкуватися з героями цієї книжки, запрошеними на зустріч.
Додаткова інформація за телефоном (044) 278–48–64.
Вхід вільний.
відвідайте також