закон

Президентка Сакартвело ветувала «російський» закон про «іноагентів»

19.05.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Президентка Сакартвело Саломе Зурабішвілі наклала вето на ідентичний російському закон «Про прозорість іноземного впливу», який спричинив масові протести в країні. Про це повідомило незалежне видання SOVA, яке висвітлює інформацію про Сакартвело. 

Зурабішвілі заявила, що в суботу наклала вето на «російський закон», як його називають за подібність до російського закону про «іноагентів». 

 

«Цей закон за своєю суттю, за своїм духом є російським законом, який суперечить нашій конституції й усім європейським стандартам і є перешкодою на європейському шляху. Вето юридично правильне і сьогодні буде передано до парламенту. Закон не підлягає жодній зміні, жодному вдосконаленню. Цей закон має бути відкликаний», — зазначила президентка.

 

Проте у партії влади «Грузинська мрія» є достатньо голосів у парламенті, щоб подолати вето. Якщо після цього президентка не підпише закон, його підпише й опублікує голова парламенту.

 

Терміни, протягом яких парламент має подолати вето президента, у конституції не вказані. Партія «Грузинська мрія» може остаточно затвердити закон у середині червня.

 

Як повідомлялося, PEN-центр Сакартвело, письменники й видавці країни засудили ухвалений урядом ідентичний російському закон «Про прозорість іноземного впливу», що має на меті контролювати неурядові організації та медіа, які отримують не менше 20% свого фінансування з-за кордону.

 

Читайте також: Асоціація видавців Сакартвело: Ми проти законів, що унеможливлюють звільнення від російської агресії

 

Чільне фото: BBC