Календар подій

Програма мобільності для українських ілюстраторів «Illuminate»

Український інститут оголосив конкурс на участь у програмі мобільності для українських ілюстраторів «Illuminate». П’ять учасників та учасниць з України поїдуть на найбільшу літературну подію Франції — книжковий салон Livre Paris, що відбудеться з 20 до 23 березня 2020 року. Конкурсну заявку можна надіслати до 7 лютого 2020 року.

Спеціальна програма візиту, розроблена Українським інститутом, дасть змогу учасникам познайомитися з представниками закордонних видавництв, презентувати свої портфоліо, відвідати інституції та галереї, які співпрацюють з ілюстраторами книжок, а також взяти участь у заходах салону.

 

Livre Paris (або Salon du Livre) є найвідомішою і наймасштабнішою подією в літературному середовищі Франції. Щороку його відвідує понад 150 тис. осіб, серед яких близько 30 тис. осіб — це професійна аудиторія. Салон є платформою для професійного спілкування та майданчиком для більш ніж 800 подій. У 2020 році він проводитиметься в 33-й раз.

 

«Цього року Український інститут розпочинає низку програм взаємодії з фаховими середовищами за кордоном, пояснює керівниця програм Українського інституту Ірина Прокоф’єва. Минулого тижня ми оголосили перший конкурс «Extra Sound»  програму представлення України на міжнародних музичних шоукейсах. Сектор кіно Українського інституту запускає програму шоукейсів документальних українських фільмів «The Ukrainian Doc Preview». Ми підтримаємо сім професійних театрів, які поїдуть на Міжнародний театральний фестиваль «Схід-Захід» у Кракові. У секторі літератури Український інститут вирішив розпочати з професійної програми мобільності для українських ілюстраторів. Взаємодія з фаховими середовищами на міжнародному рівні надзвичайно важлива, адже це перший крок до утворення сталих професійних спільнот та побудови довготривалих партнерств».

 

«Назва програми походить від латинського слова illumino освітлюю, прикрашаю, і нагадує про оздоблення рукописних книжок ілюстрованими композиціями, так званих illuminated manuscripts. Один з найвідоміших таких рукописів Паризький псалтир зберігається в Національній бібліотеці Франції у Парижі. Для нас символічно, що ми зробимо пілотний проєкт з ілюстраторами в місті з давніми традиціями книжкового мистецтва», — розповідає менеджерка літературного сектору Українського інституту Анастасія Денисенко.

 

Україна другий рік поспіль бере участь на книжковому салоні Livre Paris. Минулого року завдяки співпраці українського видавництва «Родовід», Українського культурного фонду, посольства України у Франції, Українського інституту книги та Українського інституту на Livre Paris відбулася презентація книжки про творчість Софії Яблонської.

 

Подати заявку на програму Illuminate

 

Читайте також: 30 книжкових виставок-2020: від Китаю до Німеччини

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект