Epica Awards

Проєкт «Світ Сковороди» здобув нагороду від іноземних медійників

10.12.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Виставковий мистецький проєкт «Світ Сковороди» в Українському Домі, ідея якого звучить як «Світло свободи перемагає темряву», здобув бронзу в категорії Recreation & Leisure на міжнародному фестивалі Epica Awards 2023. Про це повідомили українська комунікаційна агенція Postmen на своїй фейсбук-сторінці.

«Радіємо, що наша виставкова робота не лише підкорила серця міжнародної арени, але й привернула увагу до української культури та передала багатогранність Григорія Савича попри всі складнощі», — прокоментували свою перемогу Postmen — творці проєкту.

 

 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений POSTMEN (@postmen.ua)

 

 

Проєкт створили у 300-й рік від народження Григорія Сковороди з метою поглиблення розуміння його ідей персональної свободи у XVIII столітті, коли три імперії прагнули знищити Україну, та залучення українців до осмислення його спадку. 

 

«Через атаки на енергетичну інфраструктуру вся Україна знову занурюється в темряву. Для мільйонів українців єдиним джерелом світла залишаються свічки, ліхтарики та фари. Однак і цього достатньо, щоби висвітлити головне та різносторонньо розкрити ідею персональної свободи, що вже 300 років перемагає пітьму», — ідеться на сайті проєкту.

 

Експонати й інтерактиви виставки:

 

 • вціліла скульптура Сковороди зі зруйнованого національного музею в селі Сковородинівка;
 • предмети з музейних колекцій;
 • рідкісні видання;
 • високоякісні копії автографів та списків окремих творів;
 • біографічні матеріали;
 • фотоматеріали;
 • портрети та зображення Сковороди — від єдиного прижиттєвого до сучасних;
 • інтерактивна гра-тест «Спіймати Сковороду» на планшетах: цитати, міфи, «факти» — реальні та містифіковані;
 • мапа з ключовими точками життя, творчості та подорожей Сковороди;
 • інтерактивний стенд «Хто для тебе Сковорода?» з інфографікою, яку створюватимуть відвідувачі власноруч;
 • два комікси за оповідями Сковороди зі збірки «Байки Харківські».

 

Epica Awards — це креативний фестиваль, де суддями виступають представники преси: головні редактори та провідні журналісти найпрестижніших галузевих видань із понад 50 країн. Також в складі журі є автори спеціалізованих видань, які голосують за категорії, пов’язані з їхньою галуззю, й представники онлайн медіа та інфлюенсери. 

 

У журі Epica Awards від України у 2023 році була редакція CrUAtivity.ua. Це міжнародний дайджест, метою якого є представлення міжнародній спільноті українського креативу та агенцій. Дайджест поширюється серед профільних іноземних асоціації, бізнес-спільнот, фестивалів креативності й рекламної ефективності та через міжнародні профільні медіа.

 

Як повідомлялося, у Києві презентували вітрини до дня народження українського мислителя Сковороди. А також  запустили потяг, який повторює маршрут мандрів українського філософа — з Харкова до Ужгорода. 

 

Читайте також: Безтурботний самітник, гоноровий химерник сповідує самовладання – Сковорода

 

Чільне зображення: Брендбук «Світ Сковороди»