Календар подій

Пройдуть Заболотнівські читання про архітектурну та будівельну книжку

Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В. Г.  Заболотного запрошує взяти участь у роботі ХІV Заболотнівських читань «Архітектурна та будівельна книга в Україні» на тему «Родом з Академії».

У програмі Заболотівських читань передбачено провести дві секції:

  • І секція — 9 жовтня 2019 р. — тема «Сучасна бібліотека — інформаційний ресурс і відкритий публічний простір» (присвячується 75-річчю Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного);
  • ІІ секція — 10 жовтня 2019 р. — тема «Майстерня архітектурно-художньої кераміки: з історії творчих експериментів Академії архітектури УРСР» (присвячується 75-річчю керамічної майстерні Академії архітектури УРСР).

На 1-й секції мова йтиме про бібліотечну, наукову, видавничу, проектну та партнерську діяльність бібліотек, а також планується висвітлення значимих інформаційних подій із життя Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного від дня її заснування Академією архітектури УРСР, 26 березня 1944 р., до сьогодення.

 

На 2-й секції планується висвітлення матеріалу з історії майстерні архітектурно-художньої кераміки, що була заснована в 1944 р. за ініціативи президента Академії архітектури УРСР Володимира Заболотного та мистецтвознавця Пантелеймона Мусієнка. Буде досліджено потужний творчий колектив видатних художників-керамістів майстерні, їхня участь у відбудові зруйнованого війною Києва та створенні архітектурно-художнього образу міста, українська керамічна спадщина у декоративній об’ємній пластиці та скульптурі малих форм тощо.
У межах читань відбудуться презентації нових бібліографічних покажчиків Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного.

 

Оргкомітет залишає за собою право відбору доповідей для включення до програми читань.

 

Надати заявку на участь у читаннях потрібно до 1 вересня 2019 р. на e-mail: socio_dnabb@ukr.net із зазначенням теми доповіді/повідомлення та відомостей про автора за зразком, який можна скачати тут.

 

Текст виступу обсягом до 4 сторінок (гарнітура — Times New Roman, кегель — 14, через один інтервал у форматі Word) необхідно подати до 31 жовтня 2019 р. на e-mail: socio_dnabb@ukr.net.

 

Матеріали читань будуть опубліковані в інформаційно-аналітичному огляді «Діяльність Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного у 2019 році».

 

Телефони для довідок: (044) 456–01–72 (Світлана Кирій, Людмила Рабчевська).

 

Подія на фейсбуці

 

Для афіші використано зображення роботи керамістки-монументалістки Галини Севрук.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект