Календар подій

Проходить конкурс на здобуття літературної премії імені Івана Корсака

До 25 серпня приймаються роботи на здобуття літературної премії імені Івана Корсака.

Підстави на здобуття премії:

  • Твір обов’язково має бути присвячений темі історії України;
  • Твір повинен бути написаний на високому художньому рівні і мати позитивні відгуки в пресі й добрий читацький розголос;
  • Твір має бути написаний українською мовою;
  • Твір, номінований на премію, має бути опублікований не пізніше ніж за три роки до подачі його на конкурс.

 

На здобуття премії не приймаються твори, відзначені іншими преміями. Також не приймаються книжкові видання й твори, опубліковані в періодиці. Електронні варіанти текстів журі не розглядає.

 

Кожен член журі голосує тільки за один твір. Премія вважається присудженою, якщо за неї проголосувало більше
половини присутніх членів журі.

 

Якщо жоден із номінантів не набрав зазначеної кількості голосів, то журі голосує повторно, лишивши у списку двох претендентів, які набрали найбільше голосів і визначає лауреата.

 

Визначення лауреата відбувається шляхом таємного голосування. Якщо журі дійде висновку, що справді яскравого твору не з’явилося, премія може не присуджуватися.

 

Твори історичного жанру (романи й повісті) висувають на здобуття премії обласні відділення Національної спілки письменників України і її правління, а також ВО «Просвіта».

 

Право номінувати твори на здобуття премії мають також члени журі.

 

Журі Літературної премії імені Івана Корсака очолює доктор економічних наук, кандидат медичних наук, голова Ради директорів VolWest Group, фундатор Музею сучасного українського мистецтва Корсаків Віктор Корсак.

 

До членів журі входять: український філософ, письменник, публіцист, перший Лауреат Премії імені Івана Корсака Петро Кралюк; український письменник, журналіст, редактор, Лауреат Премії імені Івана Корсака Юрій Винничук; прозаїк, критик, есеїст, Лауреат Премії імені Івана Корсака Микола Суховецький; українська письменниця, казкарка, журналістка, Лауреатка Премії імені Івана Корсака Зірка Мензатюк. Журі не рецензує та не повертає номіновані книжки, а також — не коментує та не розголошує деталі рейтингового голосування.

 

Переможця нагороджують 15 вересня у день народження письменника у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків (м. Луцьк). Лауреат одержує диплом, медаль, а також грошову винагороду 50 тисяч гривень.

 

Заявки, що містять лист-подання на ім’я голови журі, відгуки у пресі й літературних сайтах та книжки (або періодика) у трьох примірниках, надсилати поштою за адресою: 43023, м. Луцьк, вул. Карбишева, 1, Музей сучасного українського мистецтва Корсаків (відповідальна особа Ольга Волкова), із зазначенням «На здобуття літературної премії ім. І. Корсака». До паперового твору також подається електронна версія книги у форматі PDF на елекронну пошту: ratringa@gmail.com із зазначенням у темі листа: «На здобуття літературної премії ім. І. Корсака». До конкурсу на здобуття премії не приймають творів, які видані менше, ніж за 3 роки до подачі на премію, були відзначені іншими преміями.

 

Літературну премію імені Івана Корсака заснували у 2018 році видавництво «Ярославів Вал». Першим лауреатом був Петро Кралюк, другим – Микола Суховецький, третім – Юрій Винничук. Минулого року премію виборола
українська письменниця, казкарка Зірка Мензатюк.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект