Календар подій

Проходить тиждень тематичних літературних зустрічей, присвячених фантастичній літературі та міському простору

У Києві з 21 по 25 лютого проходитимуть тематичні літературні зустрічі, присвячені фантастичній літературі та міському простору «Фантастичний тиждень: міста та їхні мешканці».

У заходах візьмуть участь відомі сучасні письменники та перекладачі, відбудуться презентації новинок книжкового ринку та розмова про тренди міського фентезі. Мініфестиваль організовано літературним об’єднанням «Зоряна фортеця», яке працює з 2008 року і займається промоцією читання фантастичної літератури в Україні. Об’єднання проводить конкурси оповідань, активно взаємодіє з видавцями та створює спеціальні програми з фантастики на основних літературних фестивалях України.

 

Розклад подій:

  1. Понеділок 21 лютого. 19:00 – 20:15.
    Дискусія «Як описати реальні та вигадані міста у фантастичних творах».
    «Спершу ми плануємо міста — згодом міста формують нас», стверджував Йен Ґел відомий архітектор, у минулому — професор Датської королівської академії мистецтв. Тому у
    книжках, сповнених фантастичних сюжетів та героїв так важливо описувати міста, а не тільки їхніх мешканців. Дві письменниці розкажуть про свій досвід роботи із міським
    простором у своїх вже опублікованих книжках та рукописах.
    Розмовлятимуть Ірина Грабовська, Світлана Тараторіна та Олег Сілін.
  2. Вівторок 22 лютого. 19:00 – 20:15.
    «Герої сучасних міст. Вигадані чи справжні?» Презентація міжавторської збірки «Агенція «Незалежність».
    Учасниці: Анастасія Гетманська, Ірина Грабовська, Світлана Тараторіна. Модерує Олег Сілін.
    Головні герої «Агенції «Незалежність» не просто наділені кожен особливим даром. Всі вони вихідці з різних міст, і несуть на собі його відбиток. Інколи це помітно одразу, а інколи потребує уважних спостережень. Але не тільки вони є героями сучасних міст, і про ми і поговоримо.
  3. Четвер 24 лютого. 19:30 – 20:30
    «Як працює із міським простором магія?» Розмова про переклад роману Сюзанни Кларк «Джонатан Стрейндж та містер Норрелл».
    Чаклуватимуть Анатолій та Катерина Пітики, Марія Шагурі. Модерує Альона Сіліна.
    Як стверджувала сама Сюзанна Кларк, одна з можливостей зробити магію більш приземленою, – додати у текст якнайбільше відомостей про вуличне освітлення, екіпажі та скарг на те, як важко знайти гарних слуг. І хоча Джонатан Стрейндж та містер Норрелл» не є міським фентезі, на його прикладі можна побачити яку важливу роль відіграють описи міста для створення атмосфери та стилю.
  4. П’ятниця , 25 лютого. 19:00-20:15.
    «Як місто приймає нових незвичайних мешканців» Розмова на прикладі роману «Магнетизм».
    Розповідає автор роману Петро Яценко, запитує Альона Сіліна.
    «Головна героїня роману «Магнетизм» тікає з окупованого Донецька до Києва й опиняється сама в чужому великому місті. Ще в дитинстві вона відкрила в собі дивний хист бачити історії людей, записані на металі, а тепер чує мову будинків і знає їхні імена». Як Петро Яценко описував стосунки міста та героїні, і чи має значення для міста, ким ви були до переїзду?

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект