Календар подій

14.11

Київ, Національний заповідник «Софія Київська»

18:00

Проходить виставка з оригіналом Конституції Пилипа Орлика

Впродовж чотирьох місяців у Києві експонуватимуть оригінал Конституції Пилипа Орлика.  На Конституцію можна поглянути у Національному заповіднику «Софія Київська» до 14 листопада 2021 року.

 

З 17 серпня у Національному заповіднику «Софія Київська» діє виставковий проєкт «Раритети української козацької держави – Гетьманщини ΧVII–XVIII до 30-річчя Незалежності України». У його межах виставили вісім експонатів, – символів влади гетьманів Івана Мазепи (1687–1709) та Пилипа Орлика (1710–1742): латиномовний примірник «Пактів та Конституцій Війська Запорозького» 1710 року, п’ять універсалів 1687–1702 років, виданих у Батурині Іваном Мазепою, Клейнод Івана Мазепи (Мощехранительниця) – Знак гідності Голови Української Держави, гетьманська булава. Частину раритетів, а саме булаву та Конституцію, привезли зі Швеції. Решта експонатів належить до фонду українських архівних та музейних установ.

 

Час роботи виставки − з 10 до 18 години. Відвідати можна за вхідними квитками на територію заповідника «Софія Київська» (25 гривень) і у Софійський собор, повна вартість − 100 гривень, пільгова − 40.

 

 

 

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект