злочини росіян

Прокуратура відкрила 60 справ проти росії через знищену культурну спадщину

03.03.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Україні зафіксували пошкодження або знищення понад 900 об’єктів культурної спадщини України внаслідок російської агресії. Про це повідомив генеральний прокурор Андрій Костін під час міжнародної конференції високого рівня U4J. United for Heritage у Києві.

«Повномасштабне вторгнення вже призвело до пошкодження або знищення понад 900 об’єктів культурної спадщини. Оцінки збитків, завданих війною культурі України, сягають $19 млрд», — заявив Андрій Костін.

 

За словами Костіна, нині здійснюють понад 60 розслідувань щодо злочинів проти культурної спадщини: «Масштабність і цілеспрямованість цих злочинів є ще одним свідченням намірів Кремля здійснити геноцид проти українського народу. Саме так виглядає геноцид. Це намір кожного дня вбивати наших громадян. Це намір позбавити нас майбутнього, навмисно викрадаючи в України десятки тисяч наших дітей. І це намір намагатися стерти нашу історію, знищуючи нашу культурну спадщину. Тому сьогодні ми об’єднані заради того, щоб весь світ знав, що росія буде покарана за всі воєнні злочини, коли й де б вона їх не вчиняла».

 

Генпрокурор додав, що навмисне знищення культурної спадщини – це один із геноцидальних намірів російського керівництва.

 

«Значна частина злочинної політики росії спрямована на намагання стерти нашу національну ідентичність та культуру», — зазначив Костін.

 

Як повідомлялося, МКІП України збирає інформацію щодо пошкоджень та руйнувань об’єктів культурної спадщини, вчинених російськими окупаційними військами на території України.

 

Читайте також: Культурна катастрофа: які пам’ятки знищили російські окупанти

 

Як працювати зі злочинами проти культурної спадщини

 

Чільне фото: Felipe Dana / АР