авторське право

Письменники подали в суд на Chat GPT за незаконне використання їх творів

06.07.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Канадська письменниця Мона Авад й американський письменник Пол Тремблє подали позов проти компанії OpenAI зі звинуваченнями у порушенні закону про авторське право і незаконне використання їхніх творів для навчання моделі штучного інтелекту.

Письменники посилаються на те, що Chat GPT пише досить точні анотації до їхніх творів, що доводить порушення та навчання штучного інтелекту на текстах, захищених авторським правом. Позов зареєстрували у Федеральному суді Сан Франциско.

 

Зразки анотацій включили до позову як докази.

 

ChatGPT дозволяє користувачам ставити запитання та вводити команди в чат-бот і відповідає текстом, що нагадує шаблони людської мови. Модель, що лежить в основі ChatGPT, навчається на даних, які є загальнодоступними в Інтернеті.

 

За словами Андреса Гуадамуса, викладача права інтелектуальної власності в Університеті Сассекса, це перший позов проти ChatGPT, який стосується авторських прав. Позов досліджуватиме невизначені «межі законності» дій у генеративному просторі ШІ.

 

У позові автори стверджують, що OpenAI «несправедливо» отримує прибуток від «вкрадених творів та ідей», тому вони вимагають грошової компенсації від імені всіх американських авторів, чиї роботи нібито використовувалися для навчання ChatGPT.

 

Водночас складно довести, що автори зазнали фінансових втрат саме через те, що ChatGPT навчався на захищеному авторським правом матеріалі, навіть якщо останнє виявилося правдою. За словами Гуадамуса, ChatGPT міг би працювати «точно так само», якби він не навчався на цих книжках, тому що він навчений на великій кількості інтернет-інформації, яка включає, зокрема користувачів Інтернету, які обговорюють книжки.

 

Нагадаємо, вийшов перший  український журнал, повністю створений за допомогою штучного інтелекту.

 

Читайте також: Не хотіли б, щоб наші діти читали книжки, написані ШІ — автори «Хочу на Марс»

 

Джерело: The Guardian

Чільне фото: chatgptsignin.com