журнали

Вийшов український журнал, повністю створений за допомогою штучного інтелекту

14.03.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Вийшов восьмий номер електронного журналу «Дуршлаг», створений за допомогою штучного інтелекту. Про це повідомив засновник журналу Павло Салига на своїй фейсбук-сторінці.

«Як головний редактор, я обирав для вас найсмачніше. Я впевнений, що восьмий номер “Дуршлагу” стане для вас приємним відкриттям і допоможе розширити ваші знання та інтереси», — зазначив він.

 

У виданні зібрані статті про:

  • «Роль наївного мистецтва в картинках штучного інтелекту»;
  • «Нове життя колажу»;
  • «Чи може штучний інтелект створювати абстрактне мистецтво?»;
  • «Деконструкція мистецтва»;
  • «Що робити ілюстраторам?».

 

Тексти для номеру написав chatGTP, а ілюстрації створили OpenArt, Midjourney, DALL E.

 

Переглянути повний випуск можна за посиланням.

 

Художній е-зін «Дуршлаг» — один із перших україньких електронних журналів, заснований 2007 року. Він працює з ілюстрацією, колажами, фото й іншими візуальними матеріалами. «Наш зін називається «Дуршлаг» саме тому, що ми хотіли взяти масу оцього всього мистецтва, що є в інтернеті, просіяти через наш естетичний смак і віддати на тарілочці найсмачніше», ― зазначив для Читомо Павло Салига.

 

Перший у світі журнал, повністю створений за допомогою штучного інтелекту — Infinite Odyssey. Він вийшов у світ 3 лютого 2023 року.

 

Нагадаємо, вийшов спеціальний випуск тримовного польсько-українсько-німецького журналу «Радар», присвячений повномасштабній агресії росії в Україні

 

Читайте також: Рерайт текстів і машинна маячня: що насправді може chatGPT

 

Фото: Дуршлаг