ПЕН

Радіо «Культура» та український ПЕН запускають дискусійний радіопроект

15.08.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Дискусійний радіопроект радіо «Культура» та українського ПЕН-клубу під назвою «Спільний простір» вперше вийде в ефір 24 серпня наживо. Про це повідомляється на сайті «UA:Суспільне».

 

Згідно з повідомленням, програма виходитиме щомісяця і збиратиме за круглим столом членів українського ПЕН-центру, найкращих ведучих радіо «Культура» та слухачів, які зможуть взяти участь у бесіді телефоном і за допомогою соцмереж.

 

Перша програма вийде в ефір 24 серпня о 12:00 після випуску новин. Вона буде присвячена темі незалежності. Гостями програми стануть: єпископ УГКЦ Борис Ґудзяк, президент Українського осередку Міжнародного ПЕН-клубу Микола Рябчук і письменниця та історикиня Олена Стяжкіна.

 

За словами виконавчої директорки Українського ПЕН-центру Тетяни Терен, в Україні дуже бракує нових майданчиків, спільного простору, де можна було би «проговорювати нагальні питання, почути зважений і незаангажований голос інтелектуалів, де би поважали співрозмовника і де би без сварок, крику, шантажу, образ і заготовлених PR-стратегій можна було б шукати те, що нас зближує і об’єднує».

 

Читайте також: Президентка Міжнародного ПЕН-клубу: Ми розглядаємо літературу як повноцінного гравця у сфері прав і свободи людини

 

У свою чергу продюсерка радіо «Культура» Ірина Славінська зазначила, що зустрічі топ-інтелектуалів у студії радіо «Культура» – це «важливий маркер того, що суспільне мовлення є майданчиком для серйозної дискусії, без «хайпу» та політичної «джинси»».

 

«У фокусі кожного ефіру-дискусії – важливі теми та виклики, як-то незалежність, довіра, різноманітність. Їх буде обговорено з дійсно авторитетними, компетентними та нетоксичними співрозмовниками за модерації наших ведучих і запитань слухачів. Дійсно відкрита розмова, до якої запрошено всіх, хто готові не лише говорити, але й чути іншого», – підкреслила вона.

 

Нагадаємо, що Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу є одним зі 144 автономних національних ПЕН-центрів. ПЕН покликаний відстоювати право авторів на свободу слова, сприяти співпраці інтелектуалів з різних країн, а також підтримувати розвиток літератури та промотувати читання.

 

Під егідою Українського ПЕН-центру відбувається щорічне нагородження лауреатів премій імені В. Стуса та імені Ю. Шевельова, а також діє Дискусійний ПЕН-клуб.

 

Нещодавно ми повідомляли, що виконавчою директоркою українського ПЕН-клубу стала Тетяна Терен. А українська менеджерка культури Ольга Муха зайняла посаду координаторки конгресів та комітетів PEN International.

 

Чільне зображення: politeka.net