видавництво у війну

Редакції журналів для дітей і підлітків – на межі зникнення, просять про передплату

25.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Редакції журналів для дітей і підлітків звертаються до громадськості з проханням підтримки, оскільки з’явилася загроза зникнення цих періодичних видань. Лист із проханням підтримки  опублікували у відкритому доступі. 

Представники редакцій зазначають, що борються за те, щоб не втратити культуру дитячого й підліткового читання під час війни попри труднощі, що виникають: «Ми продовжуємо готувати й публікувати періодичні видання в умовах стрімкого зростання цін на папір та незважаючи на складнощі в організації виробничого процесу, коли багато працівників редакцій вимушені працювати дистанційно».

 

У зверненні зазначають, що журналам можна допомогти одним із наступних способів: 

 

  1. Надати розголосу листу, поширити його у соціальних мережах та серед друзів, знайомих, колег.

 

«Можливо саме ваш допис зі щирим коментарем про необхідність підтримки дитячих і підліткових журналів прочитає небайдужа людина, яка зможе виділити посильну фінансову допомогу зі свого сімейного бюджету й передплатить один, три чи вісім журналів своїм дітям, друзям чи рідній школі, у стінах якої вона зростала. А можливо, відгукнеться серце заможного мецената чи впливого державного службовця, хто міг би допомогти змінити критичну ситуацію й не дати через війну загинути важливій галузі української культури», пишуть у заяві. 

 

  1. Передплатити провідні українські дитячі журнали: «Джміль», «Пізнайко», «Однокласник», «Мамине сонечко», «Крилаті», «Малятко», «Равлик», «Смайлик», «Розумашки», «Малюк Котя», «На крильцях ангела» на ІІ півріччя.

 

  1. Передплатити дитячу періодику організаціям, для яких ці видання є нагальною потребою: дитсадкам, освітнім та інклюзивним центрам, школам, книгозбірням, культурним клубам тощо.

 

  1. Залучити до здійснення передплат представників місцевої влади, небайдужих меценатів та спонсорів.

 

  1. Попросити допомоги в іноземних друзів або українців, які мешкають за кордоном, до пошуку спонсорів для періодичних видань українським дітям.

 

  1. Взяти участь у флешмобі підтримки дитячих та підліткових журналів. Зокрема розказати історію знайомства з дитячим чи підлітковим журналом або поділитися спогадами про журнал з дитинства; пояснити, за що ви любите той чи інакший сучасний дитячий журнал, який купуєте, або поділитися своєю оригінальною думкою на підтримку цього  листа.  У допис потрібно додати хештеги: #ПідтримайУкраїнськіДитячіЖурнали #StandWithUkrainianChildrenMagazines

 

  1. Долучитися до списку підписантів цього листа-звернення. 

 

Редакції звертаються і до державних установ з проханням передплатити ці журнали. 

 

Кожен охочий може зробити це за посиланнями: Джміль, Пізнайко, Однокласник, Мамине сонечко, Равлик (замовлення приймаються на електронну  адресу: ukr.ravlyk@ukr.net), Малятко, Крилаті, Смайлик, Розумашки, Малюк Котя, На крильцях ангела

 

Лист підписали: 

Головна редакторка журналу «Джміль» Ганна Остапенко

Головна редакторка журналу «Пізнайко» Ірина Юхниця

Головна редакторка журналу «Однокласник» Наталія Степанчук

Заступник редактора журналу «Мамине сонечко» Олеся Білоус

Головний редактор журналу «Равлик» Петро Дудик

Головний редактор журналу «Малятко» Володимир Кметик

Головна редакторка журналу «Крилаті» Леся Мовчун

Головна редакторка журналу «Смайлик» Оксана Бруцька

Головна редакторка журналу «Розумашки» Олена Комова

Головна редакторка журналів «Малюк Котя», «На крильцях ангела» Ольга Лапушена

 

Нагадаємо, понад 100 регіональних медіа на тимчасово окупованих територіях закрилися, щоб не бути колаборантами.

 

Як відомо, друкована газета «День» призупиняє вихід, проте сайт не перестає працювати.