злочини росії

Росія скоїла понад 500 злочинів проти медіа в Україні

24.04.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

За період широкомасштабного масштабного вторгнення росії країна-агресор скоїла 509 злочинів проти журналістів та медіа в Україні. Про це свідчать дані моніторингу російських воєнних злочинів від Інституту масової інформації (ІМІ).

Протягом квітня 2023 року ІМІ зафіксував чотири порушення свободи слова, які вчинила росія.

 

У квітні росіяни обстріляли будівлю газети «Маяк» на Херсонщині (снаряд зруйнував дах будівлі) та вчинили 3 кіберзлочини: поширювали фейкові сторінки українських медіа з неправдивими новинами. Зловмисники створили фейковий сайт «Української правди» з вигаданою колонкою журналіста Павла Казаріна.

 

 

Протягом чотирнадцятого місяця широкомасштабної війни на фронті загинули три медійники, які захищали Україну від російських окупантів:

 

  • Олександр Цахнів — журналіст інформаційного агентства Вчасно, військовослужбовець загинув у бою на Бахмутському напрямку. 37-річний Олександр у Вчасно писав про корупцію в містах Донеччини, проводив антикорупційні розслідування. На фронт пішов на початку повномасштабного вторгнення. Загинув, боронячи позиції на Бахмутському напрямку під час обстрілу ворога;

 

  • Андрій Бойко — колишній оператор івано-франківської ТРК “Вежа”, військовослужбовець. Загинув 6 квітня внаслідок ворожого обстрілу поблизу Гуляйполя (Запорізька область). Андрій з перших днів повномасштабної війни добровільно вступив до лав ЗСУ та служив командиром стрілецького взводу 102 ОБр ім. Дмитра Вітовського;

 

  • Владислав Дзіковський — системний адміністратор “Детектора медіа”, рядовий, старший кулеметник бронеавтомобіля, який служив у батальйоні оперативного призначення НГУ ім. Сергія Кульчицького Національної гвардії України, загинув на Луганщині в грудні 2022 року.

 

З повним списком убитих журналістів можна ознайомитися можна за посиланням.

 

З початку повномасштабного вторгнення росії ІМІ зафіксував зникнення і втрату зв’язку зі щонайменше 14-ма журналістами з Маріуполя. Станом на 24 квітня 2023 року ІМІ з’ясував, що всім 14 журналістам вдалося врятуватися.

 

Нагадаємо, за вісім місяців повномасштабної війни росія скоїла 457 злочинів проти українських журналістів та медіа. За пів року в Україні зафіксували 484 випадки порушення свободи слова.