гуманітарна катастрофа

Росія зруйнувала вже понад 1200 об’єктів культурної інфраструктури

23.01.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україні пошкодили понад 1200 об’єктів культурної інфраструктури, серед них – понад 500 пам‘яток культури. Про це міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив у телемарафоні «Єдиних новин».

«Першочергово ми говоримо про консервацію тих закладів культури, які були пошкоджені. Нам важливо цієї зими зберегти їх», — зазначив міністр.

 

Марек Лемєш з Управління національної спадщини Польщі повідомив, що попри ведення обліку втрат, неможливо повністю оцінити масштаб шкоди, яку російські військові завдають Україні.

 

«Серед них 234 вже перевірені ЮНЕСКО. Це, ймовірно, тільки вершина айсберга. У Чернігові, де ми працюємо, виключно завдяки роботі моїх українських приятелів, які збирали дані про знищення, було 38 об’єктів, які офіційно фігурували у списку знищених, зараз же ми подвоїли перелік у цьому списку», — додав він.

 

Ткаченко зазначив, що питання відновлення пошкоджених або зруйнованих об‘єктів культурної інфраструктури обговорюють із західними партнерами: «Коли ми говоримо з колегами на Заході щодо підтримки відновлення, у них виникає запитання, наскільки це доречно під час війни. Ми говоримо, що доречно».

 

Як повідомлялося, станом на травень окупанти пошкодили понад тисячу закладів освіти.

 

Читайте також: Культурна катастрофа: які пам’ятки знищили російські окупанти 

 

Чільна ілюстрація: espreso.tv