США

Розробники штучного інтелекту зобов’язалися позначати згенерований ШІ контент

23.07.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Провідні компанії з розробки штучного інтелекту, серед яких OpenAI, Alphabet і Meta Platforms, зобов’язалися маркувати згенерований ШІ контент водяними знаками. 

Компанії, серед яких Anthropic, Inflection, Amazon і Microsoft, пообіцяли ретельно тестувати ШІ-системи перед їх випуском та забезпечувати інформацією про те, як зменшити ризики їх використання та посилювати кібербезпеку.

 

У Білому домі працюють над підготовкою законодавства щодо технології ШІ. Сім компаній зобов’язалися розробити систему «водяних знаків» для всіх форм контенту: тексту, зображень та авдіо до відео, створених за допомогою ШІ.

 

Водяний знак має полегшити користувачам виявлення «фейкових» зображень або авдіо.

 

Компанії також пообіцяли зосередитися на захисті конфіденційності користувачів у ході розвитку штучного інтелекту та на забезпеченні того, щоб технологія не використовувалася для дискримінації вразливих груп. Серед інших зобов’язань — розробка рішень ШІ для таких наукових проблем, як медичні дослідження та пом’якшення кліматичних змін.

 

Як повідомлялося, нещодавно понад 9000 письменників підписали відкритий лист, адресований керівництву компаній OpenAI, Meta, Microsoft та інших з вимогою добропорядного користування авторськими творами при використанні штучного інтелекту. Раніше канадська письменниця Мона Авад й американський письменник Пол Тремблє подали позов проти компанії OpenAI зі звинуваченнями у порушенні закону про авторське право.

 

Читайте також: Не хотіли б, щоб наші діти читали книжки, написані ШІ — автори «Хочу на Марс»

 

Джерело: Reuters

Чільне зображення: chatgptsignin.com