німеччина

Румунія стане почесною гостею виставки у Франкфурті-2028

20.02.2026

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Румунія представить свою літературу й культуру як почесна гостя Франкфуртської книжкової виставки 2028 року. Про це повідомили на сайті виставки Frankfurter Buchmesse.

Відповідну угоду 19 лютого підписали в Бухаресті міністр культури Румунії Андраш Деметер і директор ярмарку Юрґен Боос.

 

Румунія стане почесною гостею 80-го Франкфуртської книжкової виставки, що відбудеться 11–15 жовтня 2028 року.

 

Директор ярмарку Юрґен Боос зазначив, що румунська література вже давно присутня в європейському контексті завдяки «потужним сучасним голосам». Серед авторів він згадав Мірчу Картареску та Ґабріелу Адамештяну, чиї твори перекладені багатьма мовами. За його словами, ці книжки «розповідають про країну, що пережила політичні злами, цензуру та нові початки», а у Франкфурті очікують представлення багатомовного літературного ландшафту Румунії.

 

Міністр культури Румунії Андраш Деметер назвав підписання угоди «ключовим моментом» і наголосив, що статус почесного гостя є водночас визнанням культурних цінностей країни й відповідальністю. «Ми маємо намір підійти до цієї участі з увагою, професіоналізмом і довгостроковим баченням, розкриваючи глибину й життєздатність сучасного культурного ландшафту Румунії», — зазначив він.

 

Окрім літературної програми, у межах презентації 2028 року планують представити й інші культурні напрями, зокрема кіно.

 

Програма «Почесний гість» Франкфуртської книжкової виставки існує з 1976 року. Від 1988-го щороку окрема країна або регіон представляє у Франкфурті свою літературу, книжковий ринок і ширший культурний контекст. Однією з ключових цілей програми є збільшення кількості перекладів із мови країни-гостя німецькою та іншими мовами, а також активізація міжнародної торгівлі правами.

 

Франкфуртська книжкова виставка є найбільшим міжнародним торговельним майданчиком для видавничої індустрії, де зустрічаються представники книжкового ринку, технологічного сектору та суміжних креативних індустрій. Виставка організовує також участь німецьких видавців у міжнародних подіях і проводить професійні заходи протягом року в різних країнах.

 

Як повідомлялося, країною-почесною гостею Франкфуртського книжкового ярмарку 2027 року стане Чилі. Про програму країни-почесної гості 2026 року —  Чилі — читайте тут. Серед попередніх учасників програми — Нова Зеландія, Фландрія та Нідерланди, Норвегія, Литва, Індія та Філіппіни.

 

Читайте також: 30 найважливіших книжкових фестивалів світу в 2026-му році

 

Чільне фото: Alexandru Dolea