літературні премії

Літературну премію Гвадалахари отримав румунець Мірча Картереску

07.10.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Румунець Мірча Картереску отримав літературну премію Гвадалахари за публікацію романськими мовами 2022 року. Про це повідомляють ЗМІ. 

У своєму обґрунтуванні журі пише, що воно вибрало 66-річного письменника: «за його творчу та насичену прозу, яка поєднує в собі фантастичні та реалістичні елементи, вдумливу вигадку, яка досліджує побудову особистості».

 

До складу журі цьогорічної ітерації премії увійшли Лорена Амаро Кастро (Чилі), Марко Белполіті (Італія), Хав’єр Герреро (Венесуела), Марія Юніс Морейра (Бразилія), Оана Сабо (Румунія, Антоніо Саес Дельгадо (Іспанія) та Лаура Скарабеллі (Італія). 

 

Нагорода буде вручена Картереску 26 листопада в аудиторії Juan Rulfo на Міжнародному книжковому ярмарку в Гвадалахарі.

 

Цього року на премію претендували 67 авторів з Аргентини, Бразилії, Колумбії, Куби, Чилі, Іспанії, Франції, Гватемали, Гондурасу, Італії, Лівану, Мексики, Нікарагуа, Перу, Пуерто-Ріко, Румунії, Уругвай і Венесуела. Пропозиції подавали заклади культури та освіти, літературні об’єднання, видавництва та самі члени журі.

 

Премія є найголовнішою відзнакою Міжнародного книжкового ярмарку у Гвадалахарі, що з 1987 року проходить у виставковому центрі Експо Гвадалахара. Премія присуджується у розмірі $150 000. 

 

Мірча Кертереску — румунський поет, прозаїк, есеїст, журналіст. Він написав понад 30 книжок, що перекладені принаймні 23 мовами світу.

 

Нагадаємо, що Міжнародний книжковий ярмарок у Гвадалахарі проходитиме з 26 листопада по 4 грудня 2022 року.

 

Джерело: Publishers Perspectives

 

Чільна світлина: особистий архів Мірчі Кертереску/putereaacincea.ro