Астрід Ліндгрен

Сашка Дерманського вдруге номінували на премію Астрід Ліндґрен

02.11.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У довгі списки премії імені Ганса Крістіана Андерсена-2022 вдруге потрапив український дитячий письменник Сашко Дерманський. Про це повідомляють на сайті премії.

 

Усього до довгого списку потрапили 251 автор, ілюстратор чи організація з промоції читання з 64 країн світу.

Сашко Дерманський (1976) — дитячий письменник, член Національної спілки письменників України. Деякі твори вийшли під псевдонімами Сашко Володарський та Назар Діброва. У жовтні 2004 року видавництво «Теза» видало його першу книжку — повість-казку «Володар макуци, або Пригоди вужа Ониська».

 

Твори письменника рекомендувало Міністерство освіти і науки України для читання в молодшій і середній школі. Також він став одним із творців сценарію художнього фільму «Сторожова застава» за однойменною повістю Володимира Рутківського. Видав 38 книжок, 6 аудіокниг та 2 інтерактивні книжки для дітей. Неодноразово отримував літературні нагороди, серед яких «Коронація слова», «Книга року ВВС».

 

Уперше письменника номінували на премію Астрід Ліндґрен у 2021 році.

 

Меморіальна премія імені Астрід Ліндґрен — шведська премія за досягнення в літературі для дітей та юнацтва. Її заснував шведський уряд 2002 року з метою посилити інтерес до дитячої літератури у світі і зробити її доступнішою для дітей. Премію вручають щороку. Призовий фонд – 5 мільйонів шведських крон ($513 тис.).

 

Лауреатами премії можуть стати письменники, ілюстратори, бібліотекарі чи організації з усього світу, незалежно від мови чи національності. Їхні твори повинні мати високий художній рівень та відповідати гуманістичним ідеалам і цінностям, що їх демонструє творчість Ліндґрен.

 

Нагадаємо, у 2021 році лавреатом премії став французький письменник Жан-Клод Мурлева. Лавреаткою у 2022 році стала авторка та ілюстраторка зі Швеції Єва Ліндстрем.

 

Читайте також: Опублікували мапу найпопулярніших дитячих книжок за країнами