Жан-Клод Мурлева

Відомий лавреат премії імені Астрід Ліндґрен 2021 року

30.03.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Французький письменник Жан-Клод Мурлева став лавреатом Меморіальної премії імені Астрід Ліндґрен 2021, яку вручають за досягнення в галузі літератури для дітей та підлітків. Про це було оголошено 30 березня на пресконференції в Стокгольмі.

 

«Жан-Клод Мурлева – блискучий новатор казки, відкритий як для труднощів, так і для краси. Час і простір перестають існувати у вигадиних ним світах, а мрійлива і точна проза порушує вічні теми, такі як: туга і любов, вразливість і війна. Завжди дивовижна творчість Мурлева поєднує давню тканину епосу з сучасністю», – зазначає журі.

 

Жан-Клод Мурлева (Jean-Claude Mourlevat) народився в 1952 році в сім’ї фермерів. Він отримав педагогічну освіту і працював учителем німецької мови в коледжі, а згодом – театральним режисером. Перший роман Мурлева «Історія дитини та яйця» (Histoire de l’enfant et de l’œuf) вийшов у 1997 році. Зараз його книжки (казки, байки, фентезі) перекладені майже 20 мовами, зокрема українською («Річка, що тече навспак» у двох томах, видавництво Nasha idea).

 

За словами організаторів, церемонія нагородження відбудеться 31 травня.

 

Нагадаємо, Меморіальна премія імені Астрід Ліндґрен (The Astrid Lindgren Memorial Award) була заснована шведським урядом 2002 року, після смерті відомої письменниці для того, щоб сприяти розвитку дитячої та юнацької літератури. Запровадження нагороди стало також знаком визнання та глибокої поваги до Ліндґрен, яка залишається однією із найулюбленіших та найпопулярніших письменниць у Швеції та за її межами.

 

Як повідомлялося, українська ілюстраторка Катерина Штанко та письменниця Леся Воронина увійшли до переліку номінантів на премію Астрід Ліндґрен-2021.

 

Лавреаткою Премії минулого року стала авторка-ілюстраторка із Південної Кореї Гіна Баєк (Heena Baek).

 

Читайте також: Герої добрих історій: 10 персонажів з книжок Астрід Ліндґрен

 

Чільна: lalibre.be