дитяча література

Катерина Штанко та Леся Воронина знову номіновані на премію Астрід Ліндґрен

24.10.2020
премія Астрід Ліндґрен-2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Українська ілюстраторка Катерина Штанко та письменниця Леся Воронина увійшли до переліку номінантів на премію Астрід Ліндґрен-2021 — The Astrid Lindgren Memorial Award (ALMA). Перелік оприлюднили на сайті нагороди.

Усього на премію номіновано 263 кандидати із 69 країн. З повним списком номінантів можна ознайомитися за посиланням.

 

Переможця оголосять 13 квітня 2021 року.

 

 

Катерина Штанко та Леся Воронина номіновані на премію вже другий рік поспіль.

 

Катерина Штанко — українська художниця та письменниця. Співпрацювала з видавництвами «Веселка», «Дніпро», «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», «Грані-Т» та «Видавництво Старого Лева».

 

Її дитяча книжка «Дракони, вперед!» здобула премію BBC у 2014 році.

 

Леся Воронина — українська письменниця, перекладачка, журналістка, членкиня Асоціації українських письменників.

 

Найпопулярніші дитячі твори письменниці — збірка повістей «Суперагент 000.», пригодницькі повісті «Пригоди голубого папуги», «Хлюсь та інші», «Таємниця Чорного озера». Під псевдонімом Гаврило Ґава написала понад сто сюжетів коміксів, що впродовж 13 років з’являлися на сторінках журналу «Соняшник».

 

Перекладає з польської мови (твори Станіслава Лема, Славомира Мрожека, Анни Ковальської, Анни Карвінської, Гелени Бехлерової та інші).

 

Лауреатка премій «Книжка року», «Коронація слова», «Книга року BBC-2008», «Дитяча книга року ВВС-2012».

 

Нагадаємо, на премію Астрід Ліндгрен-2019 були номіновані українська письменниця Зірка Мензатюк та ілюстратор Кость Лавро.

 

Меморіальна премія імені Астрід Ліндґрен — шведська премія за досягнення в літературі для дітей та юнацтва. Її заснував шведський уряд 2002 року з метою посилити інтерес до дитячої літератури у світі і зробити її доступнішою для дітей. Премію вручають щороку. Призовий фонд – 5 млн шведських крон (513 тис. доларів).

 

Лауреатами премії можуть стати письменники, ілюстратори, диктори чи організації з усього світу, незалежно від мови чи національності. Їхні твори повинні мати високий художній рівень та відповідати гуманістичним ідеалам і цінностям, що їх демонструє творчість Астрід Ліндґрен.

 

Рішення про висунення кандидатур приймає журі на основі подання різних організацій. Переможця також визначає журі, до складу якого входять 12 осіб. Це експерти з дитячої літератури, автори, ілюстратори, бібліотекарі та критики. Серед членів журі є також один представник родини Ліндґрен.

 

Читайте також: Секрети видавців: хто і як обирає дитячі книжки на переклад