Меморіальна премія імені Астрід Ліндґрен

Оголосили лавреатку премії імені Астрід Ліндґрен 2023 року

07.03.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Лавреаткою Міжнародної премії Астрід Ліндгрен, яка щороку присуджується за досягнення у галузі літератури для дітей та підлітків, у 2023 році стала американська письменниця Лорі Галс Андерсон. Про це повідомляє офіційний сайт премії.

«У своїх щільно написаних романах для молоді Лорі Голс Андерсон висловлює пошук сенсу, ідентичності та правди як у сьогоденні, так і в минулому. Її похмурий сяйливий реалізм розкриває життєво важливу роль часу та пам’яті в житті молодих людей. Біль і тривога, туга і любов, клас і секс досліджуються зі стилістичною точністю та безпристрасною дотепністю. З ніжною інтенсивністю Лорі Голс Андерсон пробуджує настрої та емоції та ніколи не цурається навіть найскладніших речей», — мотивували вибір переможниці журі премії.

 

Лорі Голс Андерсон народилася в 1961 році в Потсдамі, штат Нью-Йорк. Вона дебютувала як письменниця в 1996 році. Вперше її відзначили за роман «Говори», опублікований у 1999 році. Український переклад цього роману вийшов 2019 року у видавництві «Віват».

 

У своїх романах для молоді — усі вони розповідаються від першої особи — Андерсон висловлює досвід підлітків з інколи жорстокою відвертістю.

 

Лорі Голс Андерсон проживає у Філадельфії. Окрім своїх творів, вона активно займається питаннями сексуального насильства, толерантності та книжкової цензури. У 2010 році вона отримала нагороду Маргарет А. Едвардс від Американської бібліотечної асоціації за свій внесок у літературу для молоді.

 

Перелік рекомендованих журі премії імені Астрід Ліндґрен книжок Лорі Голс Андерсон можна знайти за посиланням. Більше інформації про них на сайті письменниці.

 

Меморіальна премія імені Астрід Ліндґрен (The Astrid Lindgren Memorial Award) була заснована шведським урядом 2002 року, після смерті відомої письменниці для того, щоб сприяти розвитку дитячої та юнацької літератури. Запровадження нагороди стало також знаком визнання та глибокої поваги до Ліндґрен, яка залишається однією із найулюбленіших та найпопулярніших письменниць у Швеції та за її межами.

 

Нагадаємо, українська ілюстраторка Катерина Штанко та письменниця Леся Воронина увійшли до переліку номінантів на премію Астрід Ліндґрен-2021.

 

Лавреаткою премії 2020-го року стала авторка-ілюстраторка із Південної Кореї Гіна Баєк (Heena Baek), 2022 — авторка та ілюстраторка зі Швеції Єва Ліндстрем.

 

Читайте також: Герої добрих історій: 10 персонажів з книжок Астрід Ліндґрен