Андрій Любка

Сербський письменник Владимир Арсенієвич привіз в Україну гуманітарну допомогу

07.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Сербський письменник Владимир Арсенієвич приїхав в Україну, щоб допомагати під час війни. Про це повідомляють письменники Андрій Любка та Сергій Жадан у своїх Facebook. 

 

«Він приїхав в Україну цієї ночі, щоб доставити гуманітарну допомогу для Харківської дитячої лікарні. Сьогодні ми разом вирушаємо в дорогу, щоб доставити цей вантаж у Харків. Цю допомогу він і його однодумці збирали в Белграді, солідаризуючись у такий спосіб з Україною. Знайте, що є і таки серби, знайте, що є і така Сербія!», написав Андрій Любка. 

 

Сергій Жадан зазначає, що Андрій Любка та Владимир Арсенієвич пригнали для Харківщини дві машини швидкої допомоги від «Комітету медичної допомоги в Закарпатті». Одну машину для Дергачівської районної лікарні, іншу для Близнюківської.

 

«Одну машину закарпатці напакували медичною допомогою для Близнюківської громади, іншу Владимир навантажив памперсами, дитячим харчуванням та апаратом ШВЛ для Харківської обласної дитячої лікарні. Одне слово дуже доречна, актуальна й необхідна допомога», написав Жадан. 

 

У 2019 році в українському видавництві ХХІ вийшла книжка Владимир Арсенієвича «У трюмі», яка розповідає про війну в Югославії.

 

«Арсенієвич пережив війну, тому він знає, яка це трагедія для людей. Саме тому він збирав гуманітарну допомогу в Сербії (розумієте, яка там ситуація і яку хвилю гейту він пережив) і привіз її в дитячу лікарню Харкова», додав Любка. 

 

Владимир Арсенієвич — сербський письменник, перекладач із англійської, публіцист і засновник впливової літературної агенції «ККО- КО-ОИ». За роман «У трюмі» був нагороджений найважливішою сербською літературною відзнакою — премією часопису «НІН». 

 

Нагадаємо, що український письменник, поет і музикант Сергій Жадан став людиною року за версією польського видання Gazeta Wyborcza. 

 

Читайте також: Андрій Любка: кожна країна має своїх «сусідів-варварів»

 

Чільне фото: фейсбук Сергія Жадана