антиукраїнські книжки

Скільки книжок із рф і білорусі видалили з маркетплейсів у липні

14.08.2026

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У липні 2026 року Державний комітет телебачення і радіомовлення України (Держкомтелерадіо) виявив в інтернеті пропозиції про продаж понад 400 книжок, виданих російськими й білоруськими видавництвами. Про це повідомило Держкомтелерадіо.

На Prom.ua заборонені видання пропонували продавці:

  • Stranica;
  • «Бомбезні книжки для розваги та розвитку»;
  • «Учбові книги та не тільки».

 

На «Розетці» їх продавав магазин «Абзац»

 

Після звернення Держкомтелерадіо маркетплейси видалили оголошення про продаж заборонених книжок. Продавців попередили, що вони порушують українське законодавство. Іншим онлайн-магазинам і продавцям Держкомтелерадіо надіслало листи з вимогою самостійно прибрати такі книжки із сайтів. Якщо вони не зроблять цього у визначений строк, Держкомтелерадіо порушить питання про блокування сайтів. Доступ до них можуть обмежити постачальники електронних комунікаційних послуг, якщо це технічно можливо.

Стаття 28-1 Закону України «Про видавничу справу» забороняє поширювати продукцію, випущену російськими й білоруськими видавництвами.

 

Нагадаємо, у першому півріччі 2026 року заблокували 18 сайтів із російськими й піратськими виданнями. Загалом із квітня 2024 року Держкомтелерадіо припинило розповсюдження понад 12 тисяч російських і білоруських книжок.

 

Зазначимо, у 2025 році РНБО України запровадили санкції проти п’яти російських видавництв, які постачають книжки з пропагандою та антиукраїнським змістом. Раніше Український інститут книги пропонував застосувати обмеження до видавничої групи «Ексмо-АСТ», зокрема видавництва «Ексмо», — одного з найбільших видавництв росії, чиї книжки регулярно з’являються на міжнародних книжкових ярмарках. Наразі санкції щодо них не діють з березня 2022 року і з того часу не поновлювалися.

 

Чільне фото: Freepics