* ESC - закрити вікно пошуку
запам’ятовування
Стало відомо, як краще говорити, щоби вас запам’ятали
13.11.2018Чітко сформульований стиль спікера сприяє кращому запам’ятовуванню інформації слухачами. Таких висновків дійшли вчені Техаського університету в Остіні, пише Science Daily.
Оскільки деякі розмови забуваються, як тільки вони закінчилися, а деякі – залишають значний слід у нашій пам’яті, вчені Техаського університету в Остіні Сенді Кірсток та Райка Сміляніч вирішили з’ясувати, чому слухачі запам’ятовують деяку почуту інформацію краще, а деяку – гірше. Для цього вони дослідили, як чіткість стилю мовлення може впливати на пам’ять.
Результати своєї роботи вчені оприлюднили на 176-му засіданні Канадської акустичної асоціації під час Акустичного тижня, що пройшов 5-9 листопада у канадському місті Вікторія.
Дослідники провели експеримент, в якому взяли участь 30 осіб, для яких англійська – рідна мова, і 30 – для яких англійська – іноземна. Їм зачитали 72 речення, які були поділені на шість блоків – по 12 речень кожен. Речення на кшталт «Дід випив чорну каву» або «Хлопчик ніс важкий стілець» читали двома різними способами: один спікер говорив повільно, артикулюючи з великою точністю, другий говорив у більш вільній і швидкій манері.
Також ділимося 13 порадами, як запам’ятати прочитане
Після прослуховування кожного блоку, слухачам запропонували відтворити на папері почуті речення, називаючи їм ключові слова: «дід», «хлопчик» та ін.
Обидві групи слухачів відтворювали краще ті речення, які були прочитані у більш «чіткому» стилі.
Такі результати відповідають попередньому дослідженню вчених, в якому чітко вимовлені речення запам’ятовувалися краще, ніж ті висловлені у вільній манері.
Вчені Техаського університету так пояснюють ці результати: коли мовець говорить швидко або не надто чітко, слухачі витрачають багато зусиль, щоб розібрати сказане. Відтак для запам’ятовування залишається менше ресурсів.
Також читайте про те, як працює пам’ять і чи можна навчитися мислити «по-іншому»?
Чільне зображення: Pinterest
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості