Нон-фікшн

175₴

. СТОРІНКИ ЄВРЕЙСЬКОЇ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

СТОРІНКИ ЄВРЕЙСЬКОЇ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ : НАВЧАЛЬНИЙ ПОСІБНИК ДЛЯ УЧНІВ ЛІЦЕЇВ / Упор. Наталія Риндюк, Тетяна Бородіна. ? К.: ДУХ І ЛІТЕРА, 2018. – 296 с., іл. ISBN 978-966-378-583-7

«Сторінки єврейської історії України», навчальний посібник для учнів ліцеїв – це перша книга, яка призначена для того, щоб розповісти учням, в першу чергу єврейських шкіл, але не тільки, про сучасне знання. В ній узагальнено праці українських, європейських, американських та ізраїльських вчених, які долучилися до досліджень історії Східної Європи та України зокрема.

Сьогодні позаду залишилися упереджені, вульгарні, сфальсифіковані радянські версії цієї історії, які, на жаль, ще подекуди зустрічаються як у пострадянських істориків, так і в суспільній свідомості людей старшого покоління. Ці стереотипи, які нав’язувалися впродовж декількох поколінь, в’їлися у свідомість дуже глибоко і закріплені навіть у мові.

В демократичних країнах, де гуманітарні науки розвивалися вільно, асоціація інша. Саме в цьому напрямку і рухалася українська історична наука та просвіта, на яку в значній мірі ми орієнтувалися при створенні посібника.

Єврейську історію сьогодні вивчають і в Ізраїлі, і в Сполучених Штатах, і в європейських країнах, проте, що стосується єврейської історії на території нашої країни, там, природно, представлено мінімально. По-перше, їх це не дуже цікавить – найперше цікавить історія своєї країни. По-друге, закордоні дослідники, так само, як і вітчизняні практично до періоду незалежності не мали доступу до архівних джерел, які були надійно закриті в радянських спецхранах. Мінімальною була інформація і з інших джерел: щоденників, листування, яка практично була надрукована тільки в останнє десятиліття.

В Україні діє декілька десятків державних та ще декілька десятків приватних єврейських шкіл. Учні цих шкіл та вчителі, які там викладають, до цих пір, на жаль, не мали можливості вивчати єврейську історію на наших землях більш-менш системно. Для вирішення цієї проблеми і підготовлений наш посібник.

Номер стенду: Стенд № 326, Галерея № 011

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект