комікси

Створять комікс на підтримку українських біженців

21.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Платформа для краудфандингу ZOOP  створить антологію на 96 сторінок Comics for Ukraine: Sunflower Seeds («Комікс для України: Насіння соняшника») з провідними ілюстраторами, щоб зібрати гроші для підтримки українських біженців. 

 

Редактор Скотт Данбієр у відеоанотації до мальопису розповів: «Зазвичай я створюю комікси про героїв, добрих героїв, що тріумфують у битві зі злом. Упродовж двох місяців триває порочна битва проти безневинних українських чоловіків, жінок, дітей. Ці воєнні злочини — не менш ніж геноцид. Я повинен щось зробити, що завгодно, спробувати допомогти».

 

Данбієр наголосив, що спільнота коміксів сповнена добрих і небайдужих людей, а «наші моральні цінності хоча б частково формувалися завдяки коміксам, прочитаним у дитинстві. Ось чому потрібен цей мальопис-антологія про Україну».

 


 

Усі гроші, отримані завдяки мальопису, окрім типографських витрат і маркетингу, пожертвують на підтримку Україні в гуманітарну організацію Operation USA. 

 

«Такі проєкти, як  Comics for Ukraine: Sunflower Seeds, відіграють життєво важливу роль у розбудові нашого потенціалу для надання критичної допомоги там, де це найбільше потрібно. Кошти від цього проекту матимуть безпосередній вплив на життя тих, хто сильно постраждав від війни, яка триває – покращення умов для українських біженців у Польщі та інших сусідніх країнах шляхом надання екстрених грантів та матеріальної допомоги», — повідомила Мері Долан, директорка із комунікацій Operation USA.

 

Відомо, що комікс матиме сім видань. Деякі з історій також стосуватимуться російсько-української війни.

 

У створенні мальопису візьмуть участь Стен Сакаї, Курт Бусік, Дейв Гіббонс, Луїза Сімонсон, Метт Вагнер та інші ілюстратори. Всього до проєкту долучаться понад 30 хужожників.

 

Передзамовити комікс можна за посиланням. У різних цінових категоріях можна придбати видання у твердій обкладинці, з підписом одного ілюстратора чи кількох.

 

Нагадаємо, канадська газета The Globe and Mail надрукувала комікс українських ілюстраторок Анни Іваненко та Євгенії Полосіни «Плани на час війни» про те, як змінилося їхнє життя за місяць від 24 січня до 24 лютого.

 

Українські видавці коміксів, автори, перекладачі, редактори, ілюстратори, набирачі, блогери та читачі закликали ігнорувати російські мальописи.

 

Чільна ілюстрація: Алекс Росс