Владислав Єсипенко

«Суд» у Криму засудив журналіста Владислава Єсипенка до 6 років колонії

16.02.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Підконтрольний Росії Сімферопольський районний «суд» тимчасово окупованого Криму оголосив вирок у справі журналіста-фрилансера проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» Владислава Єсипенка. Його опублікували на сайті Сімферопольського районного «суду», підконтрольного Росії.

 

Політв’язня Єсипенка засудили до шести років колонії загального режиму та штрафу у розмірі 110 тисяч рублів. ФСБ РФ звинуватило журналіста у незаконному виготовленні боєприпасів: «вийманні зі схованки компонентів вибухового пристрою».

 

«Вироком Сімферопольського районного суду Республіки Крим журналіст іноземного ЗМІ — Радіо Свобода (проєкт Крим.Реалії), що виконує функції іноземного агента, визнаний винним у скоєнні злочинів, передбачених частиною 1 статті 222.1 КК РФ та частиною 1 статті 223.1 КК РФ (незаконні придбання, зберігання вибухового пристрою, а також незаконне перероблення вибухового пристрою). Суд призначив покарання у вигляді 6 років ув’язнення, яке винний відбуватиме у виправній колонії загального режиму, а також зобов’язаний виплатити штраф у розмірі 110 тисяч рублів», — ідеться у пресрелізі Сімферопольського районного «суду».

 

«Якщо вирок щодо мене буде не виправдальним, то я вважаю, що це вирок системі, бо в Криму править ФСБ», — заявив Владислав Єсипенко, повідомляє Радіо Свобода. Журналіст також зазначив, що вважає справу політичною та додав, що «погрози та тортури у XXI столітті неприйнятні».

 

У зв’язку з винесенням обвинувального вироку Владиславу Єсипенку представники українських правозахисних організацій та український ПЕН-клуб опублікували заяву з вимогою негайно звільнити журналіста та всіх політичних в’язнів, які утримуються в місцях несвободи на території АР Крим, Севастополя або РФ. 

 

Крім того, правозахисники закликали владу Росії припинити переслідування кримчан за незгоду з окупацією, міжнародні організації та уряди демократичних держав — засудити дії РФ щодо політичного переслідування журналістів та активістів в окупованому Криму та посилити тиск на російський уряд, президента України, Верховну Раду, міністерство закордонних справ України, прокуратуру АРК та міста Севастополя — забезпечити ефективне розслідування фактів незаконного позбавлення волі і переслідування Владислава Єсипенка. 

 

«Правозахисники впевнені, що справжньою  причиною переслідування Владислава Єсипенка є його журналістська діяльність як позаштатного  співробітника, фрилансера Радіо Свобода, проєкту Крим.Реалії, який висвітлює порушення прав людини російською окупаційною владою в Криму. Ми, представники правозахисних організацій, засуджуємо політично мотивоване ув’язнення Владислава Єсипенка у тимчасово окупованому Криму у зв’язку з його громадянською позицією та журналістською роботою», — ідеться у заяві. 

 

ЇЇ підписанти  — Український осередок міжнародного ПЕН-клубу, Кримська правозахисна група, Центр прав людини ZMINA, Центр громадянських свобод, Національна спілка журналістів України, Українська Гельсінська спілка з прав людини та інші правозахисні організації.

 

З повним текстом заяви можна ознайомитися за посиланням.

 

Владислав Єсипенко — позаштатний журналіст Радіо Свобода, працював у проєкті «Крим.Реалії». Затриманий співробітниками ФСБ Росії в Криму 10 березня 2021 року за звинуваченням у зборі інформації «на користь спецслужб України», а також зберіганні в автомобілі «саморобного вибухового пристрою». Повідомив про тортури з боку російських спецслужб.

 

Нагадаємо, у листопаді 2021 року Києві відбулася вулична акція підтримки українських політв’язнів. Також триває спільний медіапроєкт Читомо та Українського ПЕН «Люди з порожніх стільців» (#EmptyChairPeople) про авторів-політв’язнів з України та світу.

 

Читайте також: Характер переможця. Історія журналіста-політв’язня Владислава Єсипенка

 

Чільне фото: Крим.Реалії