Енн Еплбом

Світ не може вимагати в України жодних поступок у війні з рф, бо вони вартують життів, — Епплбом

04.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Американська журналістка, дослідниця, лавреатка Пулітцерівської премії Енн Епплбом висловилася про те, що іноземцям не слід втручатися в способи ведення війни Україною проти росії та вимагати територіальних поступок заради миру. Про це вона написала у своєму твіттері. 

 

«Усі, хто зараз закликає Зеленського піти на «територіальні поступки» в обмін на припинення вогню, повинні пам’ятати, що це насправді означатиме: загинуть десятки чи сотні тисяч українців», — наголосила письменниця.

 

 

Вона зазначила, що світлини жорстоких масових убивств мирних українців свідчать про прагнення російської армії не тільки захопити Україну, а й знищити українців. На думку Епплбом, нічого не змінилося з часів Другої світової війни: Червона Армія в Центральній Європі в 1944-45 роках грабувала, безпідставно вбивала, ґвалтувала, нападала на школи та лікарні, і те саме відбувається на тимчасово окупованих російськими військами територіях України.

 

 

 

«Важливо додати, що у Зеленського може бути лише вибір між поганим; будь-які рішення, які приймає його уряд, слід поважати. Але іноземці, які вимагають «поступок», повинні розуміти, що це означає», — підсумувала дослідниця.

 


Енн Епплбом — американська журналістка журналу The Atlantic, викладачка Інституту SNF Agora в Університеті Джона Хопкінса, авторка багатьох книжок, зокрема, «Сутінки демократії. Оманлива привабливість авторитаризму», «Червоний голод. Війна Сталіна проти України», «Історія ГУЛАГу», «Залізна завіса: Приборкання Східної Європи» та інших, лавреатка Пулітцерівської премії та Премії Даффа Купера (Britain’s Duff-Cooper Prize) за книжку «Історія ГУЛАГу».

 

Нагадаємо, Енн Епплбом проаналізувала повномасштабне вторгнення росії в Україну з точки зору історії та тяглості українського прагнення до демократії. 

 

До початку вторгнення вона критикувала Захід за наміри втихомирити путіна дипломатичним шляхом.